7 کاری که بهتر است پس از خرید یک کامپیوتر جدید انجام دهید

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد 7 کاری که بهتر است پس از خرید یک کامپیوتر جدید انجام دهید ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران:  

 7 کاری که بهتر است پس از خرید یک کامپیوتر جدید انجام دهیدبه گزارش آکاایران: وقتی پی سی می خرید خواهید دید که سازندگان محترم آن را از بلات ورها پر کرده اند.


اگر به تازگی یک کامپیوتر جدید خریده اید، اول مبارکه و دوم بهتر است پیش از آنکه با آن هر کار جدی انجام دهید، حتما مقاله زیر را بخوانید. یک کامپیوتر جدید مثل یک خودروی نو نیست که روشنش کنید و بلافاصه از آن کار بکشید. البته نه اینکه نشود، ولی بهتر است که حتما مقدماتی را بچینید. با ما همراه باشید.

آپدیت ویندوز فراموش نشود

7 کاری که بهتر است پس از خرید یک کامپیوتر جدید انجام دهید
windows-updates-100537234-large

آکاایران: 7 کاری که بهتر است پس از خرید یک کامپیوتر جدید انجام دهید

خب اگر ویندوز دستگاهتان اورجینال است، حتما آن را به روزرسانی کنید. البته بسته به زمانی که دستگاه در مغازه سکونت داشته، آپدیت شما هم سنگین تر و زمان برتر می شود.

برای آپدیت به کنترل پنل رفته و سپس به  System and Security > Windows Update > Check for Updates بروید و جستجو برای آپدیت را به سیستمتان بسپارید. پس از اتمام دانلود و نصب آپدیت ها، سیستم را ریبوت کنید.

مرورگر مورد علاقه تان را نصب کنید

استفاده از مرورگری که به کار با آن عادت نداریم واقعا سخت و کلافه کننده است، پس معطل نکنید و پیش از هر چیزی مرورگر مورد علاقه تان رانصب کنید.

برای کارهای سخت تر آماده شوید

حالا که کمی سیستمتان آماده شده است، نوبت آن رسیده که سراغ امنیت بروید. ویندوز 8 به طور پیش فرض با Windows Defender همراه است، اما کافی نیست و بهتر است به سراغ آنتی ویروس ها و برنامه های امنیتی قدرتمندی چون مک کافی یا نورتن بروید. اول خیالتان را از امنیت راحت کنید، بعدا هر کار دیگری که لازم است انجام دهید.

موارد اضافه را حذف کنید

de-crap-100250634-large

وقتی پی سی می خرید خواهید دید که سازندگان محترم آن را از بلات ورها پر کرده اند.

خوشبختانه برای حذف بلات ورها ابزارهایی مثل PC Derapifier وجود دارند که با نصب آنها می توانید پی سی خود را برای یافتن موارد اضافه جستجو کنید.

اگر ویندوز 8 دارید بدانید که ابزارهای اینچنینی نمی توانند بلاتورهای مرتبط به برنامه های مترو یا همان کاشی های زنده را پاک کنند. اگر برنامه ای را نمی خواهید، باید روی آن راست کلیک کرده و حذفش کنید.

حالا پرش کنید

چرا اول به پاکسازی پرداختیم؟ چون می خواستیم فضای کافی برای داشتن برنامه های مورد نظرمان داشته باشیم. این قسمت دیگر کاملا به عهده خودتان است. بهترین ها را انتخاب کنید و سیستمتان را آماده استفاده کنید.

از هارد خود بک آپ بگیرید

isbackupdatasafe2_primary-100227344-large

خب حالا که به امنیت پرداخته اید، برنامه های مورد نظرتان را هم نصب و چیزهای بی مورد را هم که حذف کرده اید، نوبت آن رسیده که از هارد خود که در بهترین حالت ممکنش است، بک آپ بگیرید.

البته در این قسمت دو راه دارید: می توانید ایمج بگیرید یا کلون گرفتن را انتخاب کنید. در کلون شما یک کپی کامل از هاردتان روی یک هارد خارجی می گیرد و هر زمان که بخواهید می توانید هارد اکسترنال را وصل کرده و به فایلها دسترسی پیدا کنید.

درایورها را به روزرسانی کنید

device-manager-update-100250633-large

این قسمت برای همه نیست. اگر احساس می کنید که با آپدیت درایورها می توانید کارایی سیستم را برای منظوری که می خواهید، بالا ببرید اینکار را انجام دهید. وگرنه همان آپدیت ویندوز کفایت می کند. گیمرها بهتر است حتما کارت گرافیک، مادربرد و کارت شبکه را به روزرسانی کنند.

حالا سیستمتان آماده استفاده است و در بهترین شکل، منتظر سرویس دادن به شماست.منبع :

7 کاری که بهتر است پس از خرید یک کامپیوتر جدید انجام دهید گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات