آکاایران:  

 بازگشت بینایی با استفاده از چشم مصنوعیبه گزارش آکاایران: این چشم مصنوعی مناسب نابینایانی است که مشکلاتی در شبکیه داشته و به آنان اجازه خواهد داد تا درصدی از بینایی خود و توانائی هایی مانند تشخیص نور و سایه و جهت حرکت اشیاء را بدست بیاورند...


این چشم مصنوعی مناسب نابینایانی است که مشکلاتی در شبکیه داشته و به آنان اجازه خواهد داد تا درصدی از بینایی خود و توانائی هایی مانند تشخیص نور و سایه و جهت حرکت اشیاء را بدست بیاورند.

بازگشت بینایی چشم

بازگشت بینایی با استفاده از چشم مصنوعی

آکاایران: بازگشت بینایی با استفاده از چشم مصنوعی


دانشمندان انگلیسی موفق شدند با استفاده از نوعی چشم مصنوعی، قدرت بینایی محدودی را برای دو بیمار به ارمغان بیاورند.
این چشم با استفاده از دوربین های ظریفی که در داخل یک عینک جاسازی شده اند اطلاعات تصاویر را از طریق یک سری الکترود به پشت کره چشم منتقل می نمایند.
این دو بیمار پس از عملی که در بیمارستان چشم مورفیلدز لندن انجام دادند اینک این عضو مصنوعی که Second Sight Argus II نام داشته و درحال حاضر بدون هیچ مشکلی درحال کار کردن هستند را دریافت کردند.
Lyndon da Cruz پزشک مشاور و دارنده فوق تخصص شبکیه می گوید: «بیمارستان مورفیلدز از اینکه یکی از سه بیمارستانی است که در سطح اروپا در این فناوری جدید مشارکت داده شده به خود افتخار می نماید.»

منبع خبر : ایتنا - https://www.itna.ir/archives/news/009667.phpمنبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

بازگشت بینایی چشم

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات