loading...
آکاایران:  

 تصاویری از جالبترین گوشی های بدون هواداربه گزارش آکاایران: عکس های انتخابی از جدی تا شوخی محض رده بندی شده اند. تعدادی از این عجایب بیست گانه توسط تولیدکننده ها طراحی شده اند. بعضی نیز حاصل زحمت کسانی است که دستی در فتوشاپ و کمی تا قسمتی هم وقت اضافه دارند. البته تعدادی از عکس ها نیز مربوط به نمونه های ساخته شده واقعی است...


پیشگویی کار بسیار مشکلی است. جزء مشاغل پرخطر نیز به حساب می آید. برای مثال شما می توانید حدس بزنید مدل بعدی Iphone چه شکلی خواهد بود، اما آیا می توانید در مورد ریخت و قیافه تلفن های چند سال آینده نیز پیشگویی کنید؟
تصاویر زیر نمایشگاهی از تراوشات مغزی طراحان تلفن همراه است.
عکس های انتخابی از جدی تا شوخی محض رده بندی شده اند. تعدادی از این عجایب بیست گانه توسط تولیدکننده ها طراحی شده اند. بعضی نیز حاصل زحمت کسانی است که دستی در فتوشاپ و کمی تا قسمتی هم وقت اضافه دارند. البته تعدادی از عکس ها نیز مربوط به نمونه های ساخته شده واقعی است.
گوشی ماری

تصاویری از جالبترین گوشی های بدون هوادار

آکاایران: تصاویری از جالبترین گوشی های بدون هوادار


داشتن تلفنی که به دور مچ دست، ساعد و ... بپیچد، برای دوستان کم حواس نعمتی است. متأسفانه با وجود چنین مزیت بزرگی باز هم کسی داوطلب خرید نیست. عکس های منتشرشده از گوشی ماری در چنبره های مختلف بسیار دیدنی است، اما از حالت بازشده آن تصویری ارائه نشده ــ احتمالاً در یک کادر جا نمی شده است! اعلام شده برای شماره گیری با این وسیله باید آن را مثل گیتار در دست گرفت. شرکت تبلیغاتی Product visionaries طراح این تلفن است.
گوشی های جنبشی

تصاویری از جالبترین گوشی های بدون هوادار


ایده نوین Kyocera وابسته به هیچ جنبشی نیست(!) فقط با انرژی جنبشی باطری خود را شارژ می کند. البته ــ پیشگویی می شود ــ نهایتاً جایگاه موبایل های کنونی را برای نمایشگرهای OLED جیبی باز کند. صفحه کلید این وسیله داخل قاب آن جاسازی شده است و در مواقع غیرضروری به داخل آن می لغزد. «فقط شروع به تایپ کنید، آنگاه صفحه کلید جادویی از بدنه گوشی بیرون می آید.» البته در این جمله طلایی ذکر نشده تایپ کردن را از کجا باید شروع کنیم؛ درحالی که صفحه کلید هنوز بیرون نیامده است! شاید این ابزار ارتباطی دارای سنسورهایی باشد که توانایی خواندن ذهن کاربر را دارد. شخصا در این مورد احساس خطر می کنم. از نوع باطری که در این گوشی به کار می رود، اطلاعی در دست نیست. همچنین از محرک مغزی طراح این ابزار فوق تخیّلی!
همراه استوانه ای

تصاویری از جالبترین گوشی های بدون هوادار


برداشت دیگری از انعطاف پذیری OLEDها، ذهن (ظاهرا) خلاق یک ژاپنی به نام تائوما TAOMA را به کار انداخت تا موبایل استوانه ای را طراحی کند. ناگفته نماند که ابتکار تائوما تقلید ناشیانه ای از همان طومارهای کهن خودمان است. تازه پا را از این هم فراتر گذاشته و صفحه ی OLED را با اختراع دیگر بشر یعنی باطری ترکیب کرده و به نام خود ثبت داده است.
گوشی عجیب نوکیا

تصاویری از جالبترین گوشی های بدون هوادار


Morph یکی از مواردی است که در کارخانه اصلی طراحی شده است. نوکیا می خواهد نشان دهد چگونه فناوری نانو می تواند به تنهایی لوازم الکترونیک قابل حمل را دگرگون کند. به این مشخصات توجه کنید: دارای فناوری نانو، ساخته شده از مواد شفاف و قابل انعطاف، مجهز به حسگرهای نانو که با دریافت و مقایسه اطلاعات محیط می توانند تغییرات ناگهانی جوی را هشدار دهند. Morph همان طور که از اسمش پیداست (به معنای واژک) می تواند تغییر شکل بدهد. به گفته کمپانی الهام گرفتن از خاصیت ارتجاعی تار عنکبوت و به کار بردن قوانین حاکم بر آن به Morph امکان می دهد که با زوایای دستان کاربر سازگار شود و انجام وظیفه کند.
همراه منعطف

تصاویری از جالبترین گوشی های بدون هوادار


گوشی لمسی Bend in Touch را طراح اکراینی اش اندی کورو وِتس روی کاغذ آورده است. این تلفن یک صفحه نمایش Pop-out دارد که فضای نمایش گوشی را تقریباً دو برابر می کند. می توان هم زمان یکی از صفحه ها را به اینترنت اختصاص داد و دیگری را به نمایش ویدئویی. Bend in Tuch دوربین و فلش بازشونده نیز دارد. به هرحال این گوشی نیز مثل سایر تولیدات بلوک شرق کمی تا قسمتی یوغور است.
هیولای باادب

تصاویری از جالبترین گوشی های بدون هوادار


کپی کردن یکی از روش های نان درآوردن است با درصد آبرومندی شناور! سیر تکامل این شغل شریف در صنعت تلفن از کپی برداری از نبات، جماد، اهلی، وحشی و کلیه مخلوقات خدا شروع شد تا امروز که رسید به تلفن آدم آهنی فضایی (حالا حق ثبت اختراع به کنار) نمونه اش هم این Transformer Phone که حالا شده یک آدم آهنی بی آزار و حرف گوش کن.
تلفن شیشه ای

تصاویری از جالبترین گوشی های بدون هوادار


Yanko Design به تصویری که از رؤیای خود ارائه داده، افتخار می کند. این تلفن شیشه ای چیزی بیش از فضای پشت سر خود را به شما نشان می دهد و دقیقاً همان ها را به طرف روبرو، حداقل عکس ها را که می بیند!! قبل از هر بار استفاده هم باید دست ها را بشوییم والاّ خود کاربر هم بی نصیب می ماند.
تکه ای از پنجره

تصاویری از جالبترین گوشی های بدون هوادار


میوه خیال مون گان سونگ، چنان گزارش تصویری دقیقی از وضعیت آب و هوا می دهد که بلافاصله سرد و گرم روزگار را به آدم می چشاند. حقیقتاً این گوشی نیاز اصلی سازمان تخیلات هواشناسی است.
رؤیای جیمز باند
تصویری که Meet designer ارائه داده، اگر وجود خارجی پیدا کند، تا مدّت ها سروری می کند. با امکاناتی چون پرینتر، گیم دستی، پروژکتور و سایر توانمندی های روز دیگر جیمز باند بودن خیلی مشکل نیست.
یک روح در دو جسم

تصاویری از جالبترین گوشی های بدون هوادار


نتیجه همکاری NTT Docomo و فوجیتسو ایده ای نسبتاً عاقلانه به نام Keitai است. نمایشگر لمسی Keitai از طریق بلوتوث با صفحه کلید در ارتباط است. اتصالات آهن ربائی تکه های تلفن را در کنار هم نگه می دارد. با فرض این که میکروفن و بلندگو روی صفحه کلید باشد، کاربر می تواند در حین مکالمه شماره تماس را در معرض دید عموم قرار بدهد. یا ندهد! امتیاز دیگر این وسیله این است که کاربر می تواند در حین مکالمه از سرویس e-mail هم استفاده کند.
سنگِ رودخانه

تصاویری از جالبترین گوشی های بدون هوادار


بیایید روراست باشیم. دوباره به عکس نگاه کنید. شاید برای رعایت حال فوجیتسو به این گوشی بگوییم «سنگ صبور»، ولی به نظر من دقیقاً شبیه یک جاصابونی شیشه ای است که برای قشنگی شماره دار شده است. البته این قابلیت را دارد که دوستان اهل فن آن را با زیرسیگاری اشتباه نگیرند. این گوشی سابقه حضور در نمایشگاه بازرگانی CEATEC 2009 را نیز دارد. صفحه کلید کامل، مدیاپلیر و جست وجوگر Web از جمله امکانات آن است. البته هنوز معلوم نشده با چه فناوری ای نیروی مورد نیاز این گوشی تأمین می شود. شاید اپل امتیاز این مهم را از آن خود کند.
بشقاب مکالمات: پیشنهاد سرآشپز

تصاویری از جالبترین گوشی های بدون هوادار


آینده گوشی پرزرق وبرق Radia واقعاً یک اثر درخشان هنری است. تنها مشکل آن نداشتن مشتری است! ابعاد صفحه قشنگ و نسبتاً کوچک این بشقاب هم مناسب وب گردی و فیلم بازی نیست. البته به درد شماره گرفتن، مکالمه، پزدادن و این جور کارهای سخت می خورد ولی توقع بیشتری نداشته باشید. در ضمن ... زیرسیگاری هم نیست!
گوشی های بدنی

تصاویری از جالبترین گوشی های بدون هوادار


نمونه هایی که در تصویر می بینید، دستان شما را تبدیل به تلفن می کنند، پس دیگر دنبال هندزفری نباشید. سمت چپی را سان من ون از Yanke Designs خواب دیده. بعد از این که به دستتان کردید، صفحه کلید روی انگشت ها تابانده می شود. برای برقراری تماس فقط سواد خواندن و نوشتن لازم است. تصاویر میانی یک طرح خودآزاری است از جیم مییک، طراح صنعتی. کلیدهای مورد نیاز و هم چنین interface روی دست خالکوبی دیجیتال! می شود. باطری شارژی این تلفن کاملا همراه! هم داخل پوست و گوشت شما کاشته (ایمپلنت) و با نیروی گردش خون شارژ می شود. ستون سمت راست اختصاص به ماسیمو مارازو از بیودو موتیکا دارد. در هر حالتی که باشید، تلفن دم دست است.
آرایش مولکولی همراه

تصاویری از جالبترین گوشی های بدون هوادار


می گویند: Tjep Design، تلفن همراه O2 را با الهام از زیباشناسی ملکول اکسیژن طراحی کرده است. پیداست که ایده طراح نابغه Jep Design قابل تولید هست ولی الهام بخش هیچ کدام از گوشی های آینده نمی تواند باشد.
غلاف تمام چوبی

تصاویری از جالبترین گوشی های بدون هوادار


پروژه Touch Wood که در قالب یک همکاری مشترک بین NTT Docmo، شارپ و الیمپوس گسترش یافت، اکنون بخشی از طرح احیا جنگل ها شده است. قاب هایی که از چوب مازاد طرح های جنگل زدایی ساخته می شوند سخاوتمندی طبیعت را یادآوری می کند. سازندگان قول داده اند تا زمانی که پوشش های چوبی رنگ و بوی طبیعی خود را حفظ کنند، گارانتی ضد آب و حشره اعتبار داشته باشد. گوشی هایی از این دست به درد دوستداران طبیعت، مخالفان جنگل زدایی و طبیعت گرایان صنعت ستیز می خورد. درعین حال باید مراقب تراشه های روی گوشی باشید.
گوشی موزی

تصاویری از جالبترین گوشی های بدون هوادار


الهام گرفته از گوی هاکی. حیمی لورنس این گوشی را برای کسانی طراحی کرده که از آن چیزی به غیر از تلفن نمی خواهند. در کشویی دوتکه از صفحه لمسی کوچک آن محافظت می کند. ایده ای قشنگ و بدون حاشیه.
ساعدبند همراه!

تصاویری از جالبترین گوشی های بدون هوادار


مناسب ترین وسیله برای نمایش در سری جنگ ستارگان یا ایرون من، گوشی "Kora Bracet" است. این تلفن با دکمه های بی شمارش به دور ساعد هر کسی قفل شود، طرف هوس شمشیر لیزری می کند. اگر از دور به آن نگاه کنید، دکمه های کنترل دوربین، صفحه کلید، موزیک و .. منظره یک پایگاه فضایی را مجسم می کند. فوجیتسو نیز نمونه ای از آن ساخته است.
گوشی + PSP

تصاویری از جالبترین گوشی های بدون هوادار


ایدهPSP مجهز به تلفن را یک طراح ناشناس اینگونه به تصویر کشیده است. تلفیق گیم پد و یک گوشی لمسی، شاید رویایی باشد اما نکاتی آموزنده برای شرکت سونی در خود دارد. در عین حال می تواند هر شاگرد زرنگی را از درس و مدرسه بیندازد.
راکت پینگ پنگ فوجیتسو

تصاویری از جالبترین گوشی های بدون هوادار


چند سال پیش آقای یوجی آیتو تصاویری از تخیل سازنده اش در اختیار فوجیتسو قرار داد. این شرکت هم نمونه ای از روی آن ساخت و در نمایشگاه CEATAC 2009 به نمایش گذاشت. آیتو تمام خلاقیت خود را در ترکیب راکت پینگ پنگ و شماره گیر دوار تلفن های قدیمی به کار برد، فوجیتسوهم همت زیادی در زیبایی آن به خرج داد. کارایی و سهولت استفاده هم که اصلا مهم نیست!
سونی اریکسون انتزاعی


سه سال پیش که از این گوشی رونمایی شد نمایشگر OLED، دوربین 3.2 مگا پیکسل با درب کشویی، 2 گیگ حافظه و رادیو اف ام برای خودش مجموعه ای بود. اما امروز این قطعه شیک و اتوکشیده، برای حفظ آبروی سونی اریکسون هم که شده، حداقل یک دوربین 10 مگاپیکسل و سایر امکانات گوشی های جدید را لازم دارد.


منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
loading...
تبلیغات