آکاایران:  

 تصاویری از جدیدترین نوع تلفن هوشمندبه گزارش آکاایران: تصور کنید موبایلتان در حال زنگ خوردن است؛ اما به دلیل اینکه در زیر تشک مبل فرو رفته، یا دست شما خیس یا چرب است، نمی توانید گوشی خود را پاسخ دهید. در چنین شرایطی چه واکنشی نشان می دهید؟...


محققان آلمانی با کمک گرفتن از دوربین هایی که در فناوری کینکت مایکروسافت استفاده شده اند، سیستمی ابداع کرده اند که می تواند کف دست کاربران آی ـ فن را به یک گوشی تلفن هوشمند تبدیل کند.
به گزارش مهر، تصور کنید موبایلتان در حال زنگ خوردن است اما به دلیل اینکه در زیر تشک مبل فرو رفته، یا دست شما خیس یا چرب است نمی توانید گوشی خود را پاسخ دهید. در چنین شرایطی چه واکنشی نشان می دهید؟
مهندسان دانشگاه پوستدام در آلمان برای چنین شرایطی راهکار جالبی ابداع کرده اند که با آن، می توان جای کلید پاسخگویی، کلید روشن کردن پیغام گیر یا روشن کردن بلندگوهای گوشی را روی کف دست فشار داد تا این کلیدها روی گوشی فعال شوند.

تصاویری از جدیدترین نوع تلفن هوشمند

آکاایران: تصاویری از جدیدترین نوع تلفن هوشمند


برای استفاده از این ابزار به دو چیز نیاز خواهد بود: آگاهی دقیق از جای برنامه های جانبی گوشی های لمسی و در اختیار داشتن فناوری که بتواند فشارهای وارد شده بر روی دست را ردیابی کرده و با فرستادن آن به یک رایانه دستور مناسب را روانه تلفن همراه کند.
محققان برای پی بردن به میزان آگاهی کاربران تلفن های هوشمند آی ـ فن، دواوزده داوطلب را به کار گرفته و آنها را مورد بررسی قرار دادند تا دریابند این افراد تا چه اندازه در به یاد آوردن موقعیت برنامه های مورد علاقه خود در آی ـ فن مهارت دارند. نتایج این بررسی نشان داد 68 درصد از کاربران آی ـ فن می توانند موقعیت درست برنامه های مورد علاقه خود را بر کف دستشان نشان دهند.

تصاویری از جدیدترین نوع تلفن هوشمند


با در نظر گرفتن بالا بودن احتمال یافتن برنامه های مورد نظر آی ـ فن در حالی که تلفن در معرض دید کاربر قرار ندارد، محققان از دوربین های عمقی، مشابه دوربین هایی که در فناوری کینکت مایکروسافت مورد استفاده قرار می گیرد، برای ردیابی فشارهای وارد شده بر روی کف دست کاربران استفاده کردند.
این دوربینها پرتوهای فروسرخ و نامرئی را روی سطح می تابانند که برای درک مدت زمانی که این پرتوها نقاط سطح را پوشش داده و سپس به سوی یک حسگر بازتابیده می شوند، از شدت جریان مافوق سریعی استفاده می کند. به این شکل این سیستم می داند که فاصله اجسام مختلف تا دوربین چه اندازه است و زمانی که کاربر انگشتش را بر کف دستش می فشارد، سیستم می تواند موقعیت و زمان این حرکت را به دقت تعیین کند.

تصاویری از جدیدترین نوع تلفن هوشمند


بنا بر گزارش نیوساینتیست، این اطلاعات به رایانه ای فرستاده شده و پس از پردازش دستورهای مرتبط با حرکت انجام شده را به تلفن همراه ارسال می کند. محققان در تلاشند با استفاده از این فناوری در کنترل های ابزارهایی از قبیل تلویزیون نیز تحولی ایجاد کرده و دست کاربران را جایگزین این ابزارها کنند.


منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات