آکاایران: در اوایل سال میلادی جاری، یک نفوذگر روسی با اسم مستعار Dark Purple، دستگاهی USB Flash ساخت که زمانی که به کامپیوتر متصل می شد برخی از اجزای حیاتی دستگاه همچون CPU را می سوزاند.

به گزارش آکاایران: به گزارش سایت Softpedia،وDark Purple، بتازگی، مدل جدیدی از این دستگاه را با عنوان USB Killer 2 عرضه کرده که به گفته او با حفظ عملکرد خرابکارانه قبلی، اندازه و وزن کمتری دارد.

تمرکز بر روی کاهش اندازه و وزن، عادی نشان دادن دستگاه و جلوگیری از مشکوک شدن کاربر به آن است.

usb killer 2 | مخرب تر از قبل

آکاایران: usb killer 2 ، مخرب تر از قبل

USB ,usb, killer, امنیت, یو اس بی, مخرب, دستگاه, فلش, flash, memory

نکته قابل توجه در خصوص مدل جدید این که با وجودی که اندازه دستگاه جدید کوچکتر شده اما ظرفیت تخلیه آن دو برابر شده است. بنحوی که بجای ارسال شوک های ۱۱۰ ولتی به کامپیوتر، مدل جدید، شوک های ۲۲۰ ولتی به سیستم مدار داخلی کامپیوتر وارد می کند.

این دستگاه، ساختار پیچیده ای نداشته و ساخت نمونه های مشابه آن کار دشواری نیست. در USB Killer، از یک مبدل DC به DC استفاده شده که با بهره گیری از چند خازن، شارژ زیادی را به مدارهای داخلی کامپیوتر می فرستد. ترکیب ولتاژ و جریان بالا سبب سوختن برخی اجزای حیاتی کامپیوتر می شود.

به گفته Dark Purple، در بررسی های او، به دیسک سخت دستگاه های آزمایش شده و داده های ذخیره شده بر روی آنها آسیبی وارد نشده است.

راه مقابله با چنین دستگاه هایی، مسدود کردن دسترسی فیزیکی – و نه نرم افزاری – به درگاه USB دستگاه هاست. چنین دستگاه هایی، تهدیدی جدی برای تجهیزات پزشکی، سیستم های هوابرد، سیستم های ناوبری، تجهیزات نیروگاه های اتمی و بطور کلی تمامی دستگاه های با درگاه USB که نقشی حساس و حیاتی برعهده دارند تلقی می شوند.


منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات