loading...

آکاایران: سازماندهی پوشه ها در ویندوز کاری است که بیشتر کاربران با آن مشکل دارند، ولی ترفندهایی بسیار ساده برای مدیریت و سازماندهی پوشه ها در ویندوز وجود دارد؛ هرچند راه هایی مثل دادن برچسب های خاص به نام پوشه ها یا سازماندهی آن ها بر اساس تاریخ و نوع می تواند راهکارهای مفیدی در این راه باشد، راه بهتر برای تشخیص پوشه ها و مشخص کردن هویت آن ها نیز وجود دارد.به گزارش «تابناک» پوشه ها در ویندوز برای سر و سامان دادن به فایل ها طراحی شده اند اما از آنجا که خود آنها گاه به حدی زیاد می شوند که کاربران در بین آن ها گم می شوند، ابزار ها و ترفند هایی برای تشخیص پوشه ها از یکدیگر و سازماندهی خود آن ها وجود دارد.

به گزارش آکاایران: کاربران از روش ها و نرم افزارهای گوناگون برای سازماندهی پوشه ها بهره می برند، ولی یکی از راه های بسیار کاربردی و در عین حال ساده برای مدیریت پوشه ها، مشخص کردن آن ها با استفاده از رنگ پوشه هاست. متأسفانه ویندوز ابزاری داخلی برای تغییر رنگ پوشه ها تعبیه نکرده، ولی نرم افزارهای بسیاری در بازار هست که این امکان را برای کاربران فراهم می آورند.

در این گزارش می خواهیم شما را با یکی از بهترین و ساده ترین نمونه این نرم افزار ها آشنا سازیم:

رنگ پوشه ها را به سادگی در ویندوز تغییر دهید!

آکاایران: رنگ پوشه ها را به سادگی در ویندوز تغییر دهید!

نرم افزار Rainbow Folders حجمی بسیار اندک (نزدیک 700 کیلوبایت) دارد و مراحل نصب آن بسیار ساده است. واسط کاربری نرم افزار المان های مرتبط برای کار با نرم افزار را در یک پنجره به کلی ارائه می کند و بسیار ساده و قابل درک است:

رنگ پوشه ها را به سادگی در ویندوز تغییر دهید!

در رابط کاربری، می توانید با انتخاب پوشه مورد نظر خود از نمای درختی سمت چپ، اقدام به شخصی سازی آن با ابزارهای سمت راست بکنید.

در این صفحه همچنین می توانید از منوی پایین افتادنی بخش Style از بین سه نوع آیکون کلاسیک، XP و مدرن ، برای پوشه مورد نظر خود انتخاب کنید و پس از آن می توانید رنگ دلخواه خود را با پالت رنگ مناسب این نرم افزار برگزینید.

از سویی چنانچه رنگی را انتخاب کردید که مورد نظر شما بود، می توانید با زدن دکمه Favorites آن را به رنگ های مورد علاقه خود بیفزایید و برای بار بعد به آسانی به آن دسترسی پیدا کنید. یا آنکه با زدن دکمه Random به نرم افزار اجازه دهید، بر حسب تصادف رنگی را برای پوشه شما برگزیند:

رنگ پوشه ها را به سادگی در ویندوز تغییر دهید!

همچنین شما می توانید در صورت نیاز، توضیحاتی درباره پوشه در بخش Tooltip وارد سازید که به جای Tooltip اصلی ویندوز، زمانی که ماوس را بر روی پوشه نگه دارید نمایان می شود:

رنگ پوشه ها را به سادگی در ویندوز تغییر دهید!

یکی از نقاط قوت این نرم افزار این ست که برای کار با آن، هیچ نیازی به رجوع به واسط کاربری نیست. گزینه این نرم افزار پس از نصب به شکل پیش فرض در منوی کلیک راست ویندوز تعبیه می شود و تنها کافی است برای تغییر رنگ یک پوشه روی آن کلیک راست و گزینه Rainbow Folders را انتخاب کنید.

رنگ پوشه ها را به سادگی در ویندوز تغییر دهید!

در این صورت نرم افزار با انتخاب مسیر پوشه مورد نظر اجرا می شود و کافی است، تصمیم به ایجاد تغییرات در پوشه مورد نظر بگیرید. همچنین این نرم افزار اجازه می دهد همزمان چندین پوشه را انتخاب کرده و تغییر رنگ دهید.

سرانجام اینکه این ابزار به رغم سادگی خود، می تواند ابزاری بسیار مناسب برای سازماندهی پوشه ها باشد؛ برای نمونه، می توان در سیستم رنگ پوشه ها را بنا بر محتوای آن ها تغییر داد و پوشه های حاوی صوت را به رنگ آبی، مستندات را با رنگ زرد و… مشخص کرد؛ این کار منجر به سهولت در دسترسی به پوشه ها نیز می شود.

دانلود نرم افزار با لینک مستقیم
تابنک

رنگ پوشه ها را به سادگی در ویندوز تغییر دهید!

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

برای نظم دادن به بک پوشه در ویندوز xp

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات