آکاایران:  

 بازی های جنجالی ؛ بازی های مهم پی سی در سال 2008به گزارش آکاایران: با وجود این که ماه های پایانی سال 2007، ماه های بسیار پررونقی برای بازیکنان بودند، اولین ماه سال 2008 تا حدی بی سر وصدا است. اما منتظر ماه های بعدی و بازی های جنجالی آن باشید! مقاله ای در شماره آخر مجله Games for Windows بهانه ای شد تا نگاهی گذرا به ده تا از مهم ترین بازی های پی سیِ سال 2008 داشته باشیم.


بازی های جنجالی ؛ بازی های مهم پی سی در سال 2008

آکاایران: بازی های جنجالی ؛ بازی های مهم پی سی در سال 2008


یازده سال از انتشار آخرین نسخه بازی پرطرفدار و تمجید شده Falloutمی گذرد (رتبه سی و سوم در صد بازی برتر تمام تاریخِ IGN). جولای 2004 بود که خبر ساخت نسخه جدید این سری سر و صدایی به پا کرد. اما مراحل ساخت Fallout3 بعد از انتشار Oblivion بود که عملاً آغاز شد.
گروه سازنده اعلام کرده اند که تمرکز خود را همچنان روی ویژگی های اصلی نسخه های قبلی خواهندگذاشت. یعنی گیم پلی و روندی غیرخطی، داستان خوب و فضایی تیره و تار و غریب.
با توجه به این که سازندگان اصلی بازی در این نسخه نقشی ندارند، طرفداران پروپاقرص Fallout عمدتاً به نسخه سوم آن معترض شده اند.
اما هنوز هیچ چیز واضح نیست. نکته جالب این است که در طول بازی سگی به نام Dogmeat شما را همراهی خواهدکرد. باید همچنان منتظر باشیم و ببینیم که این بازی ما را ناامید می کند یا نه.
توسعه دهنده: Bethesda Game Studios
ناشر: Bethesda Softworks
موتور: Gamebryo
تاریخ انتشار: سه ماهه چهارم 2008
سبک بازی: اکشن/نقش آفرینی
پلتفرم: Xbox 360/PS3/Windows

بازی های جنجالی ؛ بازی های مهم پی سی در سال 2008


با وجود تأخیر چهارساله ای که در انتشار نسخه قبلی پیش آمد و حرف و حدیث هایی که درباره آن زده شد، S.T.A.L.K.E.R.:Shadow of Chernobylطرفدارهای پروپاقرص بسیاری برای خود دست و پا کرد. Clear Sky در واقع پیش درآمد قسمت قبلی است و ماجراهای آن یک سال قبل از اتفاقات قسمت قبلی می گذرد.
بنابراین همه نکاتی که بی جواب باقی ماندند، در این قسمت روشن خواهند شد. در طول بازی شما قادر خواهید بود که از هشت گروه موجود به گروه دلخواه خود بپیوندید. Clear Sky از فناوری های جدید بهره می برد: هوش مصنوعی ارتقاء یافته، بافت های پیشرفته و پرجزئیات و حمایت از DX10.
نیمی از مکان ها، نسخه ارتقاء یافته Shadow of Chernobyl و بقیه نیز مکان هایی کاملاً جدید خواهند بود. در نسخه جدید شاهد شب های کاملاً تاریک و هولناکی خواهید بود که موجودات شبانه مخصوص به خود را دارند. پس منتظر باشیم و ببینیم که آیا این استودیوی قدرتمند و مبتکر اوکراینی باز هم تحسین خواهد شد یا نه.
توسعه دهنده: Bethesda Game Studios
ناشر: Bethesda Softworks
موتور: Gamebryo
تاریخ انتشار: سه ماهه چهارم 2008
سبک بازی: اکشن/نقش آفرینی
پلتفرم: Xbox 360/PS3/Windows

بازی های جنجالی ؛ بازی های مهم پی سی در سال 2008


درست است که Crytek خود را از این پروژه کنار کشید، اما نیازی نیست نگران باشید. چون Ubisoft Montreal ساخت آن را به عهده گرفته است. بازی پایانی باز و روندی کاملاً غیرخطی خواهد داشت. به جای نقشه های مستقل در محیطی بسیار وسیع و متنوع در آفریقا می گذرد.
مثل S.T.A.L.K.E.R یا Just Cause. با توجه به این که تعدادی از اعضاء گروه سازنده مدتی را در محیط های وحشی آفریقا گذرانده اند (و یک بار هم مورد حمله شیرها قرار گرفتند)، با محیطی بسیار واقع گرایانه روبه رو خواهید شد. کاراکتر اصلی سری قبلی Far Cry در این نسخه ظاهر نخواهد شد.
به جای آن دوازده کاراکتر با ویژگی ها و سوابق گوناگون برای انتخاب در اختیار شما قرار می گیرند. از عناصر واقع گرایانه بازی می توان به محیط کاملاً تخریب پذیر، آتش پخش شونده، آب و هوای پویا و تأثیر پذیر و ابزارآلاتی برای خارج کردن گلوله از بدن اشاره کرد.
توسعه دهنده: Ubisoft Montreal
ناشر: Ubisoft
موتور: Dunia Engine
تاریخ انتشار: اعلام نشده
سبک بازی: اکشن اول شخص
پلتفرم: Xbox 360/PS3/Windows

بازی های جنجالی ؛ بازی های مهم پی سی در سال 2008


بازی World of Warcraft یکی از پدیده های دنیای بازی های ویدیویی است. به طوری که در حال حاضر نه میلیون نفر مشترک در سراسر دنیا دارد.
بازی های MMORPG به دلایل گوناگون در کشور ما خواهانی ندارند. اما در دنیا به یک سرگرمی به شدت محبوب و یک تجارت کلان تبدیل شده اند.
از تغییراتی که در جدیدترین نسخه این بازی اعمال شده می توان امکان جنگ با Lich King در Frozen Throne، یک کلا س قهرمان جدید به نام Death Knight، قاره جدید Northrend و صدها مأموریت، جادو، سلاح و موجود جدید نام برد.
توسعه دهنده: Blizzard Entertainment
ناشر: Blizzard Activision
سبک بازی: MMORPG
پلتفرم: Mac OS X /Windows

بازی های جنجالی ؛ بازی های مهم پی سی در سال 2008


حتماً لحظاتی را که در بازی ترسناک و جذاب F.E.A.R. تجربه کردید، به خوبی به یاد دارید. پس خود را آماده کنید که باز هم در فضای مرگ بار این بازی فرو بروید. در Project Origin نکته ها و موارد مبهم .F.E.A.R بر شما آشکار خواهد شد.
بازی از لحاظ هوش مصنوعی باز هم پیشرفت خواهد کرد؛ به طوری که حرکات و عکس العمل های دشمنان کاملاً غیرقابل پیش بینی و محیط های بازی نیز پرجزئیات تر و واقع گرایانه تر خواهند بود. کاراکتر اصلی بازی به جای Point Man یک مأمور ویژه با مأموریت دستگیری Genevieve Aristide خواهد بود.
داستان بازی دقیقاً نیم ساعت قبل از پایان .F.E.A.R آغاز می شود و موازی با آن پیش می رود. این را هم به عنوان پشت صحنه بازی داشته باشید: در مرحله انتخاب لوکیشن و ضبط صدا برای بازی، گروه سازنده به یک پناهگاه زیرزمینی می روند و راهنمای آن ها ادعا می کند که آن جا به تسخیر روح یک پرستار زن در آمده است!
جالب این جا است که وقتی گروه سازنده، فیلم گرفته شده از محل را بررسی کرده اند، صداهای مبهمی شبیه به صدای نجوا و گریه در پس زمینه فیلم ها شنیده اند!
توسعه دهنده: Monolith Productions
ناشر: Warner Brothers Interactive Entertainment
موتور: Lithtech: Jupiter EX
تاریخ انتشار: اعلام نشده (2008)
سبک بازی: اکشن اول شخص
پلتفرم: Xbox 360/PS3/Windows

بازی های جنجالی ؛ بازی های مهم پی سی در سال 2008


داستان بازی در سیاره Pandora می گذرد که در کناره کهکشان قرار دارد. تعداد زیادی مهاجر به جست وجوی طلا در معادن فراوان پاندورا، به این سیاره هجوم می برند. اما مشخص می شود که موجودات بیگانه بسیاری از معادن آن جا را خالی کرده اند. بنابراین آن ها که پول بازگشت را دارند، بر می گردند و بقیه نیز اجباراً در این سیاره ویرانه می مانند.
Boarderlands

سه کاراکتر برای انتخاب در اختیار شما قرار می گیرند که هر کدام قابلیت های خاص دارند؛ یک تیرانداز، مردی با قدرت های بدنی و یک جادوگر. همه قابلیت های کاراکترها و همین طور همه اجزاء وسیله نقلیه شما قابل ارتقاء هستند. علاوه بر این ها در Borderlands از یک سیستم Randomization استفاده شده است که باعث می شود پانصد هزار نوع اسلحه متفاوت در بازی وجود داشته باشد!
همچنین نقشه بازی نیز از این سیستم بهره می برد؛ یعنی در حالی که شهرها و مسیرهای اصلی جای ثابت خود را دارند، محل عناصر هر مکان، هر بار که بازی را شروع کنید به صورت اتفاقی انتخاب می شوند. این نکته را هم داشته باشید که در طول بازی هیچ صفحه بارگذاری مشاهده نخواهید کرد.
توسعه دهنده: Gearbox Software
ناشر: 2K Games
موتور: Unreal Engine 3.0
تاریخ انتشار: سه ماهه چهارم 2008
سبک بازی: اکشن/نقش آفرینی
پلتفرم: Xbox 360/PS3/Windows

بازی های جنجالی ؛ بازی های مهم پی سی در سال 2008


وقتی قرار است دومین نسخه از «بهترین بازی RTS تاریخ» ساخته شود، طبیعی است که برای تجربه آن ثانیه شماری کنیم. نسخه جدید بازی تغییرات زیادی را شامل می شود.
البته همان سه نژادی که در نسخه قبل وجود داشتند، در این بازی نیز حضور دارند.
یعنی Protoss ،Terran و Zerg. همچنین سازندگان بیشتر تمرکز خود را روی بخش چندنفره بازی می گذارند و کیفیت گرافیکی خارق العاده ای را وعده می دهند.
با این وجود همچنان در میان مراحل از cut scenes (انیمیشن های از پیش رندرشده) استفاده می کنند.
بازی از DirectX9 و Pixel Shader2.0 استفاده خواهدکرد. البته هنوز اعلام نشده که آیا از امکانات جدید DirectX10نیز در بازی استفاده خواهدشد یا نه!
داستان بازی چهار سال بعد از StarCraft: Brood War اتفاق می افتد و با بازگشت تعدادی از قهرمانان نسخه اولیه بازی آغاز خواهد شد. اگر از بازی های RTS متنفر هم هستید، با تجربه StarCraft II حتماً نظرتان عوض خواهد شد!
توسعه دهنده: Blizzard Entertainment
تاریخ انتشار: اعلام نشده
سبک بازی: Real-time Strategy
پلتفرم: Mac OS X /Windows

بازی های جنجالی ؛ بازی های مهم پی سی در سال 2008


از بازی ای که نام Valve روی آن است، هرگز نمی شود گذشت. حالا با یک بازی عجیب خاص از این گروه روبرو هستیم. تا به حال فکر کرده اید که اگر در بازی های Resident Evil می توانستید نقش زامبی ها را به عهده بگیرید، چه اتفاقی می افتاد؟
البته این بازی با بازی Evil از ظاهری و باطنی تفاوت هایی دارد، اما در همان سبک و سیاق است. دو گروه در بازی وجود دارد که آدم های آلوده نشده و زامبی های آلوده به ویروس هستند. شما به عنوان یکی از سردسته های گروه دلخواه خود بازی را آغاز می کنید.
در حالت یک نفره نیز همراهان و دشمنان شما را هوش مصنوعی بازی کنترل می کند. شما به عنوان یکی از افراد گروه زنده مانده ها، بلافاصله بعد از ضربه خوردن نمی میرید، بلکه در حالت knocked down قرار می گیرید تا یکی از افراد گروهتان بیاید و شما را کمک کند.
اما در هر مرحله فقط سه بار می توانید در این حالت قرار بگیرید و بار چهارم بلافاصله خواهید مرد. دیگر چیزی به انتشار این بازی نمانده است. پس خود را برای یک بازی عالی دیگر از سازندگان Half Life و کانتر آماده کنید؛ شاید ترکیبی از این دو و Evil را تجربه کنیم!
توسعه دهنده: Valve Corporation/Turtle Rock Studios
ناشر: Valve Corporation/Electronic Arts
موتور: Source engine
تاریخ انتشار: اوایل 2008
سبک بازی: Survival horror
پلتفرم: Xbox 360/PS3/Windows


با این که Dragon Age یک دنباله نیست، اما خون Baldur"s Gate در رگ هایش جاری ست. این بازی ظاهراً یک نقش آفرینی فانتزی و تیره و تار است. با حس و حال ارباب حلقه ها و Oblivion.
اولین بخش بازی «خاستگاه» نام دارد (بعد از انتخاب نژاد و ساخت کاراکتر اصلی) که در آن تاریخچه نژاد انتخابی مشخص می شود و با دنیای بازی آشنا می شوید.
ممکن است تعدادی از موجوداتی که در این مرحله مقدماتی ملاقات می کنید، بعداً به دوست یا دشمن شما تبدیل شوند. تصمیمات شما روند داستان دنیای اطرافتان را تحت تأثیر قرار خواهد داد.
مثلاً این که چه کسی پادشاه هر سرزمین خواهد شد و در نتیجه چه نژادهایی چه جایگاهی پیدا خواهند کرد. زاویه دید دوربین بازی بین حالت سوم شخص Explore Mode (در حالت عادی) و حالت بالا به پایین RTS (در حالت جنگ) متغیر خواهد بود.
توسعه دهنده: BioWare
ناشر: اعلام نشده (احتمالاً EA)
موتور: Eclipse
تاریخ انتشار: اعلام نشده
سبک بازی: نقش آفرینی
پلتفرم: Windows

منبع خبر : شبکه - https://www.shabakeh-mag.com/asreshabakeh/Show.aspx?n=1003545منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات