آکاایران:  

 وب سایت روزنامه ی الخلیج به نفع خلیج فارس هک شد!به گزارش آکاایران: روزنامه ی عربی زبان الخلیج واقع در امارات متحده ی عربی از هک شدن وب سایتش و درج عبارت "خلیج فارس" بر صفحه ی اصلی آن خبر داد.


دکتر خالد عبدالله، مشاور روزنامه ی الخلیج در گفت وگو با گولف نیوز اظهار کرد: این حمله که تصور می رود از دو نقطه انجام گرفته، در نیمه شب سه شنبه صورت گرفت و وب سایت این روزنامه در عرض یک ساعت به وضع عادی بازگشت.

وب سایت روزنامه ی الخلیج به نفع خلیج فارس هک شد!

آکاایران: وب سایت روزنامه ی الخلیج به نفع خلیج فارس هک شد!


وی همچنین مدعی شد، این حمله به دلیل برخی مواضع این روزنامه و معروف بودن این روزنامه در منطقه صورت گرفته و نخستین سایتی در منطقه ی خلیج فارس به شمار می رود که مورد حمله گروه های هکر ناسیونالیست ایرانی قرار می گیرد!
بر اساس این گزارش، صفحه ای با پیام «نام صحیح خلیج فارس است که همیشه بوده و همیشه فارس خواهد ماند» با تصویری که به نظر می رسید آرم گروه هک کننده بر روی نقشه ایران است، جایگزین صفحه ی اصلی وب سایت این روزنامه شده بود.
یک سایت گروه هکرها که نام آنها در صفحه ی هک شده وب سایت روزنامه یادشده به چشم می خورد نیز در بخش اخبار سایت خود، از حمله به وب سایت این روزنامه ی عربی خبر داده و اعلام کردند: در پروژه جدید گروه امنیتی آشیانه، حدود 100 سایت عربی که اکثرا سایت های مهم دولتی و سایت های دانشگاه ها و شرکت های عربی از کشورهای بحرین، عربستان، امارات، عمان و... بودند، توسط این گروه هک و چهره تمامی این سایت ها به صفحه ای با نماد خلیج فارس تغییر پیدا کرده است. هدف از این کار، محکوم کردن تغییر نام خلیج فارس و استفاده از اسامی جعلی برای آن در سایت های عربی بود.

منبع خبر : ایسنا - https://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1136429منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات