ساماندهی آدرس های عددی اینترنتی

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد ساماندهی آدرس های عددی اینترنتی ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران:  

 ساماندهی آدرس های عددی اینترنتیبه گزارش آکاایران: با اتمام ظرفیت نسخه 4 آدرس های عددی و استفاده از IPV6 آدرسهای عددی اینترنتی ساماندهی می شود...


وزیر ارتباطات گفت: با اتمام ظرفیت نسخه 4 آدرس های عددی و استفاده از IPV6 آدرسهای عددی اینترنتی ساماندهی می شود

ساماندهی آدرس های عددی اینترنتی
,ساماندهی آدرس های عددی اینترنتی, سایت ,iran ,[categoriy]

آکاایران: ساماندهی آدرس های عددی اینترنتی


به گزارش خبرگزاری فارس، رضا تقی پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت وگو با پایگاه اطلاع رسانی دولت درخصوص ساماندهی آدرس های عددی اینترنتی اظهار داشت: این موضوع یک مسئله جدی و مهمی است که با افزایش تعداد کاربران ارتباطی و درخواست برای استفاده از خدماتی مثل وای فای، وایمکس، RFID و بلوتوث و نیز اتمام ظرفیت نسخه 4 آدرس های عددی در دنیا ، استفاده از نسخه6 ،IPV6 پروتکل (Internet Protocol version 6) به عنوان بهترین راه حل با حداکثر ظرفیت در دستور کار قرار گرفته است.
تقی پور ادامه داد: نسخه 4 آدرس های عددی اینترنتی تنها می توانست حدود 3/4میلیارد آدرس اینترنتی ایجاد کند اما نسخه 6 این پروتکل می تواند از دو هزار و 128 میلیارد آدرس اینترنتی پشتیبانی کند و بر این اساس IP های(Internet Protocol ) بیشتری ایجاد شود.
وی با اشاره به مزیت این تغییر ادامه داد:IPV6 سیستم جدید آدرس دهی می تواند تعداد آدرس های اینترنتی را نسبت به IPV4 تا چندین برابر افزایش دهد.
وزیر ارتباطات همچنین ادامه داد: کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات کشور نیز با اتمام توزیع نسخه 4 آدرسهای عددی اینترنتی در کل دنیا و مقدمات کار برای مهاجرت به نسخه 6 این پروتکل ارتباطی، آیین نامه ساماندهی آدرس های اینترنتی IP Addresses را تصویب کرد.
تقی پور ادامه داد: به منظور اطلاع رسانی در این زمینه از حدود6 ماه گذشته برنامه ریزی های لازم انجام شده و به همه دستگاههای اجرایی نیزطی یک همایش عمومی ابلاغ شده است.
وزیرارتباطات ادامه داد:اجرای این کار به نفع شبکه ملی اطلاعات است ، یعنی هردو گروه آدرس ها را داریم و می توانیم مدیریت کنیم.
دامنه های جدید و سطح بالا
تقی پور بااشاره فضای ایجاد شده در سطح جهانی برای دریافت دومین ها جدید و سطح بالا اظهارداشت: در شرایط حاضر فضایی به صورت محدود ایجاد شده یعنی طی 5-4 ماه، اگر دستگاههایی اجرایی چنین درخواستی را دارند می توانند از طریق وزارت ارتباطات اقدام کنند.
وی ادامه داد: وزارت ارتباطات نیز این درخواست هارا با مجامع جهانی مرتبط با این موضوع مطرح می کند ،لازم است در خواست کنندگان این محدودیت زمانی را هم رعایت کنند.
یاد آور می شود، دامنه در حقیقت نام وب سایت می باشد که از دو قسمت نام و پسوند تشکیل شده است. پسوندهای بین المللی رایج عبارتند از .com ، .net و .org که دارای مصارف عمومی می باشند و هر یک به ترتیب معرف سایتهای تجاری (Commercial) ، شبکه (Network) و سازمانی یا غیر انتفاعی (Organization) می باشند. در ثبت این دامنه ها هیچ محدودیتی وجود ندارد ولی نامها با اولویت درخواست ثبت می شوند و برای مدت یک تا ده سال (قابل تمدید) با توجه به حق الثبت پرداختی معتبر می باشند.دامنه ها زیر نظر یک موسسه (ICANN) صادر می شوند. انتخاب پسوند برای یک آدرس اجباری است، پسوند را می توان از میان گزینه های موجود و با توجه به نوع یا محل فعالیت انتخاب نمود. پسوندهای مجاز و معتبر در واقع پسوندهایی می باشند که توسط کمیته مخصوص تایید و تصویب پسوندها یعنی ICANN تایید شده باشند. این پسوندها از نظر فنی Top Level Domain یا به اختصار TLD اطلاق می گردند.
دامنه سطح بالا Top Level Domain یکی از حوزه هایی است که در بالاترین سطح سلسله مراتب سامانه نام دامنه در اینترنت قرار دارد. نام دامنه های سطح بالا در منطقه ریشه (Root Zone) محدوده نام نصب شده است که برای همه دامنه ها در سطوح پایینتر , آخرین بخش از نام دامنه و آخرین برچسب از یک نام دامنه واجد شرایط (FQDN:Fully Qualified Domain Name) می باشد. برای مثال , در نام دامنه www.example.com , دامنه سطح بالا com , یا COM می باشد.

منبع خبر : تابناک - http://www.tabnak.ir/fa/print/220324منبع :

ساماندهی آدرس های عددی اینترنتی گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات