آکاایران:  

 چگونه بدون آنتی ویروس لپ تاپ را اسکن کنیم؟به گزارش آکاایران: اسکن کردن لپ تاپ بدون نیاز به آنتی ویروس ...


با مطالعه این مطلب درخواهید یافت که اسکن کردن لپ تاپ بدون نیاز به آنتی ویروس امری غیرممکن نیست.

چگونه بدون آنتی ویروس لپ تاپ را اسکن کنیم؟

چگونه بدون آنتی ویروس لپ تاپ را اسکن کنیم؟ -آکاچگونه بدون آنتی ویروس لپ تاپ را اسکن کنیم؟

آکاایران: چگونه بدون آنتی ویروس لپ تاپ را اسکن کنیم؟به گزارش افکار روش اسکن کردن لپ تاپ بدون نیاز به آنتی ویروس: برای این کار ابتدا با مراجعه به my computer بر روی منوی organize کلیک کنید و از منوی حاصل بر روی عبارت folder and search option کلیک کنید سپس از منوی حاصل به تب view بروید و در این برگه تیک کنار عبارتshow hidden files ,folder and drive را فعال کنید و در قسمت پایین تیک کنار عبارت Hide extension for known file types را بردارید و سپس OKرا بزنید. اکنون به منویstart بروید و در قسمتsearch program and files عبارتC:/windows/system32 را تایپ کنید.

پس از ورود به پوشه system32 بر روی جدا کنندهdata modified کلیک کنید و ان را به سمت راست بکشید به طوریکه تاریخ تمامی فایل ها به طور کامل نمایش داده شود.

در پوشهsystem32 فایل های سیستمی مربوط به ویندوز است که اکثراً با پسوند dll است و این بخش معمولاً مورد هدف ویروس ها و spyware قرار می گیرد.

اگر دقت کنید تمامی این فایل ها دارای یک تاریخ مشخص هستند .این زمان معرف این میباشد که ماکروسافت در این تاریخ برنامه مربوط به فایل های مورد نظر را به پایان رسانده است.

حال اگر ویروس یا spyware به این بخش حمله کند زمان آن با زمان فایل های سیستمی مطابقت ندارد و زمان جدید تری دارد. البته باید توجه کرد که نصب یک سخت افزار جدید یا نرم افزار خاص می تواند فایلی را در این بخش کپی کند که زمان آن با زمان فایل های سیستمی مطابقت ندارد.

پس برای اینکه فایلی را در این بخش به اشتباه پاک نکنید روشی را مطرح می کنیم که این اشتباه رخ ندهد: اگر میان فایل های واقع در پوشه system32 به فایلی برخورد کردید که تاریخ آن با تاریخ فایل های سیستمی ویندوز مطابقت ندارد بروی این فایل کلیک راست کنید و گزینه Properties را انتخاب کنید، سپس در پنجره Properties بروی برگه Version کلیک کنید و در این برگه نام کمپانی و ورژن فایل مورد نظر را مطالعه کنید.

اگر اطلاعات این فایل شامل نام کمپانی و خیلی اطلاعات دیگر برایتان آشنا نبود نام فایل مورد نظر را در موتور جستجوگر گوگل تایپ کنید و اگر در نتایج جستجو به این اشاره شده بود که این فایل ویروس است حتماً آن را پاک کنید ولی اگر در نتایج جستجو به آلوده بودن این فایل اشاره نشده بود این فایل به واسطه یک سخت افزار و یا نرم افزاری به وجود آمده است.

منبع خبر : الف - https://alef.ir/vdcgxt9q7ak9374.rpra.html?164828منبع :

islamic republic news agency

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات