آکاایران:  

 حفره امنیتی در مرورگر اینترنتی اندروید!به گزارش آکاایران: کاربران نسخه های مربوط به سال ۲۰۱۳ و قدیمی تر سیستم عامل اندروید در صورت استفاده از مرورگر پیش فرض این سیستم عامل دچار مشکلات جدی امنیتی می شوند.


کاربران نسخه های مربوط به سال ۲۰۱۳ و قدیمی تر سیستم عامل اندروید در صورت استفاده از مرورگر پیش فرض این سیستم عامل دچار مشکلات جدی امنیتی می شوند.
 

,حفره امنیتی در مرورگر اینترنتی اندروید!, سایت ,iran

آکاایران: حفره امنیتی در مرورگر اینترنتی اندروید!

محققان امنیتی از شناسایی حفره ای در این مرورگر خبر داده اند که مربوط به نحوه تعامل آن با برنامه جاوااسکریپت بوده و باعث می شود تا وب سایت های آلوده به کدهای مخرب در صورت بازدید کاربر از آنها به ابزاری سرقت داده های شخصی کاربران گوشی های همراه مبدل شوند.
بررسی ها نشان می دهد این آسیب پذیری به سرقت کلمات عبور، کوکی های ذخیره شده بر روی گوشی و حتی سرقت اطلاعات با بررسی کلمات واردشده از سوی کاربر از طریق صفحه کلید می انجامد. از همین طریق می توان برای نفوذ به حساب ایمیل یا هک کردن حساب بانکی کاربران اقدام کرد.
 

,حفره امنیتی در مرورگر اینترنتی اندروید!, سایت ,iran


کاربرانی که از نسخه های قدیمی از ۴٫۴ اندروید بهره می گیرند همگی در معرض این خطر هستند. به بیان دیگر از هر چهار کاربر اندروید سه نفر در معرض خطر یاد شده هستند. همچنین برنامه های ثالث که از این مرورگر به طور پیش فرض بهره می گیرند هم ممکن است مورد سوءاستفاده قرار بگیرند.
 

,حفره امنیتی در مرورگر اینترنتی اندروید!, سایت ,iran


تنها راه این مشکل تا زمان برطرف کردن آن از سوی گوگل نصب و استفاده از مرورگرهای ثالث و از جمله مرورگر کروم است. تاکنون شواهدی در دست نبوده که نشان دهد از آسیب پذیری یاد شده سوءاستفاده شده باشد. البته پیچیده بودن این حفره باعث می شود که شناسایی موارد سوء استفاده کار بسیار دشواری باشد.


منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات