آکاایران: اولین لپ تاپ جهان چه نام دارد و چه کسی آن را اختراع کرد؟

نام اولین لپ تاپOsborne 1 بود و 1795 دلار قیمت داشت. این لپ تاپ را آدام اوسبرن در سال 1981 میلادی اختراع کرد. با لپ تاپ اوسبرن آشنا شوید.

اولین لپ تاپ جهان

آکاایران: اولین لپ تاپ جهان چه نام دارد و چه کسی آن را اختراع کرد؟


اولین لپ تاپ دنیا را چه کسی اختراع کرد؟

به گزارش آکاایران: خیلی ها این سوال را دارند که کامپیوترهایی که امروزه ما به راحتی با خودمان جا به جا می کنیم در چه سالی و توسط چه کسی اختراع شده است؟ در پاسخ به این سوال ها باید بگوییم که نام این مخترع بزرگ آدام اوسبرن (Adam Osborne) بود. او در سال 1981 میلادی اولین لپ تاپ را اختراع کرد.


اولین لپ تاپ جهان

آدام اوسبرن متولد ۶ مارس ۱۹۳۹و متوفی ۱۸ مارس ۲۰۰۳ می باشد. او دانشمندی از ایالات متحده آمریکا بود. نام اولین لپ تاپOsborne 1 بود و 1795 دلار قیمت داشت. اولین لپ تاپ با نرم افزارهایی همراه شده بود که تنها آن برنامه ها، 1500 دلار ارزش داشتند. قیمت خود لپ تاپ 1300 پنوند بود.


اولین لپ تاپ جهان

Osborne 1 نمایشگری کوچک داشت که بر روی آن سوار شده بود. صفحه نمایش 5 اینچی و درایوهای دوگانه 5/25 اینچی به شدت در دنیای تکنولوژی به سایر محصولات فخر فروشی می کرد و دستگاه پیشرفته ای در نوع خود محسوب می شد. در حقیقت بسیاری این محصول را لپ تاپ نمی نامند بلکه به آن چمدان می گویند، زیرا وزنOsborne 1، 10 کیلوگرم بود.

اولین لپ تاپ جهان

این لپ تاپ توسط شرکت Osborne Computers تولید شده ولی شرکت Osborne Computers در اصل یک شرکت انتشار کتاب بود. در آن زمان هزینه تولید این لپ تاپ چیزی برابر با 1800 دلار بوده است. نکته جالب این اختراع جنجالی این است که برای شرکت Osborne Computers خوش یمن نبوده و در سال 1985 اوسبرن (Osborne) ورشکسته شد.


اولین لپ تاپ جهان

گردآوری: مجله اینترنتی ستاره


منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات