loading...
آکاایران:  

 مهرآمد، GPRS نیامدبه گزارش آکاایران: امروز دوم مهر ماه است ولی هنوز وعده وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات و مسؤولین شرکت ارتباطات سیار دولتی مبنی بر راه ‏اندازی GPRS همراه اول تا پایان شهریور ماه سال جاری عملی نشده است...


امروز اول مهر ماه است ولی هنوز وعده وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات و مسؤولین شرکت ارتباطات سیار دولتی مبنی بر راه ‏اندازی GPRS همراه اول تا پایان شهریور ماه سال جاری عملی نشده است.

مهرآمد | GPRS نیامد

آکاایران: مهرآمد، GPRS نیامد


آغاز بحث ایجاد GPRS و راه ‏اندازی آن در کشور از سال 1384 و از سوی مسئولین وقت شرکت ارتباطات سیار شروع شد. درآن زمان همتی، رئیس هیات مدیره شرکت ارتباطات سیار و سرائیان مدیر عامل شرکت بارها از بهره برداری GPRS برای 5 هزار مشترک (به صورت آزمایشی) سخن راندند و بارها نیز وعده ایجاد این سرویس را در کشور به مردم ارائه کردند.
آخرین وعده سرائیان مدیر عامل وقت آن زمان برای این امر تا اردیبهشت ماه سال 85 بود که باز هم این امر موکول به آینده شد.
تغییرات در شرکت ارتباطات سیار ایجاد شد و این دفعه نوبت مسؤولین جدید بود که وعده این امررا به مردم بدهند.
سید علی علویان، رئیس هیات مدیره وقت شرکت ارتباطات سیار وعده عرضه GPRS را حداکثر تا خردادماه سال 86 اعلام کرد.
از سویی دیگر همزمان با علویان، صدوقی مدیر عامل جدید شرکت ایجاد GPRS شرکت را به شهریور ماه همان سال سپرد.
ولی نه وعده رئیس هیات مدیره و نه وعده مدیر عامل هیچ کدام تحقق نیافت.
دراین گیر و دار شرکت ارتباطات سیار تغییر نام داد و بیشترین وقت شرکت درگیر این امر بود (همراه اول ) و وعده ‏ها به کلی از یادها رفت.
در پاییز سال 86 صدوقی طی مصاحبه ‏ای با رسانه ‏ها از برگزاری مناقصه انتخاب پیمانکار سرویس GPRS همراه اول خبرداد که طی این مناقصه شرکت صا ایران به عنوان برنده معرفی شد و این بار وعده ایجاد GPRS بوسیله پیمانکار به بهمن ماه 86 موکول شد.
بسیاری از منتقدان براین باور بودند که انتخاب شرکت صاایران به عنوان برنده مناقصه GPRS امری اشتباه است، چرا که این شرکت هنوز نتوانسته است تعهد خود را در زمینه ایجاد سیستم بیلینگ همراه اول یا همان سیستم صورت حساب گیری انجام دهد و هنوز این پروژه به صورت ناقص است.
درهر صورت باز هم در بهمن ماه هیچ خبری از GPRS صاایران نشد و این بار مسوولان اعلام کردند: GPRS همراه اول تا پایان سال 86 راه اندازی خواهد شد.
بهار و نوروز سال 87 آغاز شد ولی GPRS نیامد...
این بار پای وزیر ارتباطات هم به میان کشیده شد و او در مصاحبه ‏ای اعلام کرد که علت تاخیر ارائه GPRS همراه اول عدم همکاری شرکت ‏های خارجی با شرکت صاایران بوده است و هم اکنون تمامی تجهیزات خریداری شده و مشکلات هم رفع شده است و تا پایان شهریور ماه GPRS همراه اول راه ‏اندازی خواهد شد.
از سوی دیگر هم مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار، صدوقی ضمن تایید حرف ‏های وزیر ارتباطات وعده داد تا پایان شهریور ماه GPRS یک میلیون مشترک تهرانی راه اندازی خواهد شد و سپس به دیگر استان ‏ها هم این سرویس ارائه خواهد شد.
ولی درحال حاضر مهر آمد ولی GPRS همراه اول نیامد...
یکی از موضوعاتی که در اینجا مطرح است، آیا برای شرکت صاایران که متهعد ارائه این سرویس شده جریمه ‏ای درنظر گرفته شده است؟ چه کسی با این بدقولی ‏ها برخورد خواهد کرد؟
همچنین که شرکت صاایران در زمینه ایجاد سیستم بیلینگ کوتاهی کرده است و ما هر روزه شاهد شکایت بسیاری از مشترکانی هستیم که با وجود پرداخت قبض ‏های تلفن همراه خود با قطعی سیم کارت مواجه می شوند..پاسخ گوی مشکلات ایجاد شده این مشترکان چه کسی است؟

منبع خبر : ایتنا - https://www.itna.ir/archives/report/011093.phpمنبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات