loading...
آکاایران:  

 معنی پیام های اندروید هنگام نصب نرم افزاربه گزارش آکاایران: پیام هایی که در ابتدای نصب برنامه های مختلف نمایش داده می شوند، از شما اجازه کارهای مختلفی را می خواهند و باید دقت کنید که تصمیم درستی را در قبال این سوالات بگیرید.


مشرق : همه کسانی که از دستگاه های اندرویدی استفاده می کنند هر از چندگاهی نرم افزارهایی را بروی دستگاه خود نصب می کنند.

این نرم افزارها هنگام نصب از شما سوالاتی را مبنی بر اجازه دسترسی به قسمت های مختلف دستگاه شما می پرسد که می توان گفت اکثراً به این سوالات توجهی نمی کنیم و بدون اطلاع از ادامه ماجرا فقط به سرعت گزینه تایید را انتخاب می کنیم.

در این هفته قصد داریم به پیام هایی بپردازیم که هنگام نصب برنامه های مختلف روی گوشی هایی آندروید ظاهر می شوند که ممکن است شما به راحتی از کنار آ ن ها عبور کنید.

در واقع این پیام ها که در ابتدای نصب برنامه های مختلف نمایش داده می شوند، از شما اجازه کارهای مختلفی را می خواهند و باید دقت کنید که تصمیم درستی را در قبال این سوالات بگیرید.

معنی پیام های اندروید هنگام نصب نرم افزار

آکاایران: معنی پیام های اندروید هنگام نصب نرم افزار

اما در برخورد با این پیام ها چه کاری باید انجام داد؟

System tools — automatically start at boot اگر به این پیام جواب مثبت دهید برنامه مورد نظر در زمان روشن شدن دستگاه به طور خودکار اجرا می شود و معمولا برای برنامه های بسیار ضروری همچون شماره گیرها این چنین اجازه ای ضروری است اما باید دقت کنید که به برنامه های غیر ضروری این اجازه را ندهید چون با اجرای این برنامه ها به طور خودکار، توان پردازشگر، حافظه اصلی و باتری گوشی گرفته می شود و یا حتی ممکن است برنامه هایی که نیاز به اتصال اینترنت دارند اجرا شوند و برای شما هزینه ناخواسته ای را به دنبال داشته باشند.

,معنی پیام های اندروید هنگام نصب نرم افزار, سایت ,iran


Services that cost you money — make phone calls این پیام از شما اجازه شماره گیری و برقراری تماس را برای برنامه می خواهد. برنامه هایی همچون شماره گیرها، Google Voice ، دفترچه تلفن ها و ... به این اجازه نیاز دارند. دقت کنید که این مورد برای شما هزینه دربر خواهد داشت پس بهتر است به این پیام و برنامه موردنظر دقت کنید.

Services that cost you money — send SMS or MMS این پیام نیز اجازه ارسال پیامک یا پیام چندرسانه ای را از شما می خواهد. برنامه هایی که این پیام را قبل از نصب نمایش می دهند عبارتند از برنامه های مدیریت و ارسال پیام کوتاه، ویرایش و ارسال تصاویر ، برنامه های بانکی و برنامه های به اشتراک گذاری تصاویر و برنامه هایی که خاصیت اجتماعی دارند.


Phone calls — read phone state and identity برنامه هایی که این اجازه را طلب می کنند، هنگامی که گوشی شما قصد زنگ خوردن دارد صدای گوشی را به برنامه تلفن اختصاص می دهند یا در حین بازی کردن بازی را متوقف می کنند اما شما به برنامه این اجازه را نیز می دهید که مشخصات IMEI گوشی شما را خوانده و به سرور دلخواه انتقال دهد.

بعضی برنامه ها نیز برای آمارگرفتن از مخاطبان خود از این برنامه استفاده می کنند که به نظر بی خطر می آید اما غیر قانونی می باشد پس مراقب این پیام باشید چون ممکن است از این طریق از اطلاعات شما سوء استفاده کنند.

منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات