آکاایران:  

 پخش آزمایشی برنامه های تلویزیون روی تلفن همراهبرنامه های رادیو ایران، جوان، پیام و قرآن هم از طریق این سیستم قابل دریافت است...


برای نخستین بار در کشور پخش آزمایشی برنامه های تلویزیونی بر روی گوشی های تلفن همراه و گیرنده های متحرک با حضور رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران آغاز شد.

iran

پخش آزمایشی برنامه های تلویزیون روی تلفن همراه -آکاپخش آزمایشی برنامه های تلویزیون روی تلفن همراه

آکاایران: پخش آزمایشی برنامه های تلویزیون روی تلفن همراه


سید عزت الله ضرغامی هنگام افتتاح این طرح ملی در جمع خبرنگاران گفت: با راه اندازی این سیستم در مرحله مقدماتی برنامه های ده شبکه تلویزیونی از جمله شبکه های یک تا چهار، تهران، شبکه قرآن، العالم، پرس تی وی، شبکه خبر و شبکه استانی آذربایجان شرقی بر روی گیرنده های متحرک داخل ماشین و تلفن همراه ارسال و پخش خواهد شد.
وی افزود: برنامه های رادیو ایران، جوان، پیام و قرآن هم از طریق این سیستم قابل دریافت است.
رئیس سازمان صدا و سیما با اشاره به دیجیتالی بودن سیستم یاد شده و کیفیت بالای تصاویر آن گفت: در حال حاضر فقط در شهر تهران امکان پخش برنامه های تلویزیونی بر روی گوشی های تلفن همراه وجود دارد و در نظر داریم در آینده ای نزدیک با همکاری استانداران و منابع محلی آن را در سراسر کشور گسترش دهیم.
متخصصان معاونت توسعه و فناوری رسانه ملی بررسی های اولیه خود را بر روی سیستم ارسال سیگنال دیجیتالی برنامه های تلویزیونی در گیرنده های متحرک و تلفن همراه جهت انتخاب استاندارد پخش موبایلTV در سال 1384 آغاز کردند و به دلیل استفاده از استاندارد T-DVB (استاندارد پخش تلویزیون دیجیتال که هم اکنون به طور آزمایشی از بعضی ایستگاه های تهران ارسال می شود) بهترین گزینه جهت پخش تلویزیون را بر روی موبایل استاندارد
H-DVB تشخیص دادند.
در حال حاضر یک فرستنده در ایستگاه جماران بدین منظور اختصاص دارد که بر روی کانال 31-UHF جهت پخش H-DVB در نظر گرفته شده است.
برنامه های موجود بر روی این فرستنده فقط توسط گوشی های تلفن موبایل خاص با توانایی دریافت استاندارد H-DVB قابل دریافت است.
در حال حاضر اکثر کشورهای آسیایی-اروپایی و آفریقایی و حتی در آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی استاندارد پخش H-DVB را به عنوان پخش موبایلTV انتخاب کرده اند.

منبع خبر : عصر ایران - http://asriran.com/view.php?id=37981منبع :

islamic republic news agency

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات