آکاایران:  

 این تروجان اندرویدی با بدترین ویروس های ویندوزی رقابت می کند!به گزارش آکاایران: بنابر گزارش موسسه امنیتی کسپرسکی...


بنابر گزارش موسسه امنیتی کسپرسکی، تروجان اندرویدی با نام Backdoor.AndroidOS.Obad.a درحال آلوده سازی دستگاههای اندرویدی است و میزان خطر آن با بدترین بدافزارهای ساخته شده برای سیستم عامل ویندوز قابل مقایسه است.
تیم امنیتی کسپرسکی نحوه عملکرد این تروجان را بدین شرح بیان می کند:
این تروجان عملکرد خود را با ارسال یک پیامک به کار آغاز کرده و پیغامی مبنی بر دانلود یک پیغام دریافت شده را به آنها نمایش می دهد. اگر قربانی بر روی لینک کلیک کند، فایلی به طور خودکار بر روی گوشی یا تبلت وی دانلود می شود. متن پیام دریافتی چیزی شبیه به این پیغام است :
MMS message has been delivered, download from www.otkroi.com.
You have a new MMS message, download at – https://otkroi.net/12
اگر شما برنامه mms.apk یا mmska.apk را اجرا کنید، این تروجان درگاهی برای دسترسی سازنده ویروس به دستگاه اندرویدی تان باز خواهد کرد. این آلودگی با استفاده از دستگاه اندرویدی تان، نسخه هایی را به دوستان و اشخاص حاضر در لیست مخاطبین تان ارسال خواهد کرد.

این تروجان اندرویدی با بدترین ویروس های ویندوزی رقابت می کند!

آکاایران: این تروجان اندرویدی با بدترین ویروس های ویندوزی رقابت می کند!


از آنجایی که این تروجان به خودش دسترسی های کامل می دهد، به سختی قابل حذف کردن است. نکته مهم اینکه پس از آلوده شدن، پلی استور گوگل نیز از این آلودگی تاثیر گرفته و شما را به صفحاتی تقلبی برای دانلود برنامه های تقلبی رهنمون خواهد کرد.
خوشبختانه در نسخه ۴٫۳ اندروید، این رخنه به طور کامل رفع شده اما درحال حاضر دستگاه های کمی به این نسخه از سیستم عامل اندروید مجهز هستند. این ویروس با سرعت در حال انتشار است اما از آنجایی که برای جلوگیری از آلودگی، همه چیز در دستان کاربر است، با کمی دقت می توان از آلودگی به آن جلوگیری کرد. لطفا احتیاط کنید!


منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات