در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد تظاهرات گسترده در اعتراض به تصمیم نوکیا ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران:  

 تظاهرات گسترده در اعتراض به تصمیم نوکیابه گزارش آکاایران: بیش از پانزده هزار نفر در شهر بوخوم در اعتراض به تصمیم نوکیا برای بستن شعبه ی خود در این شهر راه پیمایی کردند.


تظاهرات گسترده در اعتراض به تصمیم نوکیا
تظاهرات گسترده در اعتراض به تصمیم نوکیا

آکاایران: تظاهرات گسترده در اعتراض به تصمیم نوکیا


بیش از پانزده هزار نفر در شهر بوخوم در اعتراض به تصمیم نوکیا برای بستن شعبه ی خود در این شهر راه پیمایی کردند. تظاهرکنندگان در مقابل صف، تابوتی به دست داشتند که روی آن کلمه ی نوکیا نوشته شده بود.
تظاهرات روز سه شنبه ۲۲ ژانویه در شهر بوخوم و از سوی کارگران نوکیا و بسیاری از اصناف و کارکنان و کارگران کارخانه های مختلف از شهرهای مختلف انجام گرفت.
به گزارش پلیس محلی در این تظاهرات، کارگران شرکت های اپل، فولکس واگن، فورد، کارخانجات ذوب آهن و برخی کارگران معدن نیز به جمعیت پیوستند. در میان تظاهرکنندگان که تعدادشان به بیش از ۱۵ هزار نفر می رسید، حتی شخصیت های سیاسی مجلس ایالتی نیز حضور داشتند.
در این تظاهرات برتولد هوبر (Berthold Huber) رئیس یکی از بزرگ ترین اتحادیه های کارگری بخش ذوب آهن که خود در مذاکرات روز دوشنبه با مقامات نوکیا در فنلاند حضور داشت، خواستار ورود مدیریت سندیکای تولیدکنندگان تلفن همراه، به این مذاکرات شد. گفتگوهای روز دوشنبه بدون نتیجه به پایان رسید.
هوبر با تأکید بر این که این اختلاف، مسلماً بر اعتبار نوکیا تأثیر منفی خواهد داشت، تهدید کرد که اگر شرکت نوکیا در آلمان بسته شود، کارگران دست به اعتصاب سراسری خواهند زد.
سودجویی نوکیا
در حالی که تنها حدود یک سال از تعطیلی تولید تلفن همراه بنکیو (BenQ) در آلمان و بیکاری تعداد بسیاری می گذرد، نوکیا نیز به تازگی اعلام کرد که شعبه ی خود را که در شهر بوخوم آلمان قرار دارد، تعطیل خواهد کرد. این تصمیم در حالی اتخاذ می شود که در روزهای آخر منتهی به سال جدید میلادی (۲۰۰۸) نیز اضافه کاری بسیاری از کارکنان این شرکت در حقوق ماهیانه ی آن ها منظور نشده بود.
نوکیا قصد دارد شعبه ای در شرق اروپا و در کشور رومانی بگشاید. کارشناسان اقتصادی بر این عقیده اند که این شرکت پس از دریافت میلیون ها یورو یارانه از دولت آلمان، اکنون قصد دارد از آلمان خارج شود و با کسب یارانه ی مجدد از دولت رومانی و استخدام کارگران ارزان تر، سود اقتصادی بیشتری کسب کند.

منبع خبر : دی دبلیو ورد - http://www.dw-world.de/dw/article/0,2144,3083319,00.htmlمنبع :

تظاهرات گسترده در اعتراض به تصمیم نوکیا گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات