آکاایران:  

 طراحی دوربینی با قابلیت مشاهده ی مواد ممنوعه ی پنهان در لباسبه گزارش آکاایران: یک شرکت انگلیسی دوربینی ساخته که با استفاده از یک فن آروی به نام تصویر غیرمنفعل می توانند اسلحه، مواد مخدر یا مواد منفجره ی پنهان شده در داخل لباس را تا فاصله ی 25 متری کشف کند...


یک شرکت انگلیسی دوربینی ساخته که با استفاده از یک فن آروی به نام تصویر غیرمنفعل می توانند اسلحه، مواد مخدر یا مواد منفجره ی پنهان شده در داخل لباس را تا فاصله ی 25 متری کشف کند.

طراحی دوربینی با قابلیت مشاهده ی مواد ممنوعه ی پنهان در لباس

آکاایران: طراحی دوربینی با قابلیت مشاهده ی مواد ممنوعه ی پنهان در لباس


دوربین T5000 که از سوی شرکت Thruvision با استفاده از فن آوری تصویر غیرمنفعل و از طریق اشعه های الکترومغناطیسی طبیعی معروف به اشعه های T-rays که اشیاء ساطع می کنند، می تواند آن ها را تشخیص دهد.
این دوربین قدرتمند حتی زمانی که افراد در حال حرکت هستند قادر است اشیای پنهان شده در داخل لباس آن ها را بدون نشان دادن جزئیات فیزیکی بدن، تشخیص دهد.
این فن آوری که کاربردهای نظامی و غیرنظامی دارد که می تواند در فرودگاه های شلوغ، محل های خرید و رویدادهای ورزشی مورد استفاده قرار گیرد، در نمایشگاه پیشرفت های علمی انگلیس به نمایش درمی آید.
بر اساس این گزارش در حالیکه این فن آوری امکان تشخیص را بالا می برد، این نگرانی را نیز افزایش می دهد که انگلیس در حال تبدیل شدن به یک جامعه تحت مراقبت است که در آن صدها هزار دوربین تلویزیونی مدار بسته، روزانه اعمال مردم را مونیتور می کنند.
این فن آوری بر این اساس کار می کند که تمامی افراد و اشیاء میزان اندکی اشعه ی الکترومغناطیسی از خود ساطع می کنند که امواج T-rays نام دارند و در دامنه ی امواج مغناطیسی بین امواج مادون قرمز امواج میکرو قرار دارند و می توانند از دیوارها عبور کنند.

منبع خبر : ایسنا - https://isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-1100696منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات