در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد آغاز فیلترینگ گسترده اینترنت در امارات ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران:  

 آغاز فیلترینگ گسترده اینترنت در اماراتبه گزارش آکاایران: شرکت «اتصالات» از مهمترین شرکت های مخابرات امارات، سال ها است که این فیلترینگ را پیاده می کند و به همین علت بود که از سال ۲۰۰۶ و با شروع فعالیت شرکت «du » و نبود فیلترینگ در آن، نمودار تعداد مشترکین اینترنتی این شرکت رشد صعودی داشت...


شرکت «du»، دومین اپراتور مهم مخابرات امارات متحده عربی، روز یکشنبه با ارسال پیامک به مشترکان خود اعلام کرد که از دوشنبه، ۱۴ آوریل، فیلترینگ گسترده ای را بر روی شبکه اینترنتی خود اعمال خواهد کرد.

آغاز فیلترینگ گسترده اینترنت در امارات
آغاز فیلترینگ گسترده اینترنت در امارات

آکاایران: آغاز فیلترینگ گسترده اینترنت در امارات


این فیلترینگ شامل وب سایت های ضد مذهبی، شماری از وب سایت های سیاسی عربی همچون «عرب تایمز» و همچنین تارنماهای «غیر اخلاقی» و «سکسی» خواهد بود.
زمانی که کاربری وب سایت فیلتر شده ای را جستجو می کند با صفحه ای که حامل چنین پیامی است روبرو خواهد شد: «این وب سایت در امارات متحده عربی قابل دسترس نیست. متاسفانه وب سایتی را که شما جستجو می کنید شمل مطالبی است که احتمالا می تواند موجب ناراحتی احساسات مذهبی، فرهنگی و اخلاقی دیگر کاربران ساکن امارت متحده عربی شود.»
شرکت «اتصالات» از مهمترین شرکت های مخابرات امارات، سال ها است که این فیلترینگ را پیاده می کند و به همین علت بود که از سال ۲۰۰۶ و با شروع فعالیت شرکت «du » و نبود فیلترینگ در آن، نمودار تعداد مشترکین اینترنتی این شرکت رشد صعودی داشت.
هر چند که مناطق آزاد امارات، همچون منطقه ویژه «جبل علی» و «مدیا سیتی» شامل مسدود سازی فله ای اینترنتی نیستند اما وب سایت «عرب تایمز» از روز یکشنبه در این مناطق نیز فیلتر شد.


منبع :

آغاز فیلترینگ گسترده اینترنت در امارات گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات