آکاایران:  

 فناوری جدید برای دریافت کانال های تلویزیونی در خودروبه گزارش آکاایران: سامسونگ و ال جی بطور جداگانه بر روی فناوری کار می کنند که با استفاده از آن می توان تصاویر کانال های تلویزیونی دیجیتالی را بصورت سیار و در داخل خودرو دریافت نمود...


سامسونگ و ال جی بطور جداگانه بر روی فناوری کار می کنند که با استفاده از آن می توان تصاویر کانال های تلویزیونی دیجیتالی را بصورت سیار و در داخل خودرو دریافت نمود.

فناوری جدید برای دریافت کانال های تلویزیونی در خودرو

آکاایران: فناوری جدید برای دریافت کانال های تلویزیونی در خودرو


البته تنها مشکلی که وجود دارد این است که تابحال این دو شرکت بر روی دو استانداردی که با یکدیگر سازگاری ندارند کار می کردند: استادارد AVS-B و استاندارد MPH .
برای جلوگیری از بروز مشکلات بیشتر، این دو شرکت توافق نمودند که با همکاری یکدیگر استاندارد واحدی را برای تلویزیون دیجیتالی موبایل ایجاد نمایند.
دریافت سیگنال های دیجیتالی توسط وسیله ای که در حال حرکت است کار بسیار دشواری می باشد زیرا ممکن است سیگنال ها توسط خودرو مجاور، ساختمان ها و درختان بازتاب یافته و امواج دچار اغتشاش گردند.
سامسونگ و ال جی ادعا نمودند با استفاده از یک سیستم قدرتمند اصلاح خطا به تیونر کمک می کنند تا صحت اطلاعات دریافتی را تأیید نموده و تصاویر صاف و روشنی را نمایش دهد.
گزارشات حاکی از آن است که استاندارد جدید ابتدا در ایستگاه های محلی تلویزیونی و بعنوان نسخه ای دیجیتالی از استاندارد ATSC که می تواند بصورت HD و با آنتن های معمولی نیز تصاویر را دریافت کند، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
پیش بینی می شود این استاندارد در سال 2009 آماده ورود به بازار گردد.

منبع خبر : ایتنا - http://www.itna.ir/archives/news/009885.phpمنبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات