آکاایران:  

 با به کارگیری فن آوری جدید،خریداران با تلفن همراه ردیابی می شوندبه گزارش آکاایران: مراکز خرید در انگلیس با به کارگیری یک فن آوری، تمامی حرکات خریداران را از طریق تلفن های همراه آن ها ردگیری می کنند...


مراکز خرید در انگلیس با به کارگیری یک فن آوری، تمامی حرکات خریداران را از طریق تلفن های همراه آن ها ردگیری می کنند.

با به کارگیری فن آوری جدید | خریداران با تلفن همراه ردیابی می شوند

خریداران با تلفن همراه ردیابی می شوند -آکابا به کارگیری فن آوری جدید

آکاایران: با به کارگیری فن آوری جدید،خریداران با تلفن همراه ردیابی می شوند


فن آوری به کار گرفته شده توسط این فروشگاه ها مشخص می کند که مردم چه زمانی وارد فروشگاه می شوند، از چه غرفه هایی بازدید می کنند، چه زمانی در آن جا می مانند و به هنگام حرکت در اطراف چه مسیری را در پیش می گیرند.
بر اساس این گزارش، این دستگاه نمی تواند به اطلاعات شخصی در مورد هویت یا تماس های یک شخص دست یابد اما مدافعان حریم خصوصی از احتمال سوءاستفاده از اطلاعات به دست آمده بوسیله ی این فن آوری ابراز نگرانی کرده اند.
این مکانیسم مراقبتی با بررسی سیگنال های تولید شده توسط گوشی های تلفن همراه کار کرده و سپس محل تلفن را با اندازه گیری فاصله ی آن از سه گیرنده مشخص می کند؛ گیرنده های مذکور قادرند مشخص کنند تلفن های همراه در چه کشوری رجیستر شده اند.
این دستگاه در حال حاضر توسط دو مرکز فروش در انگلیس مورد استفاده قرار گرفته است اما
اداره ی کمیسیونر اطلاعات انگلیس نسبت به تایید این فن آوری که صاحب تلفن را شناسایی نمی کند اما کد IMEI ویژه ی شناسایی هر گوشی در شبکه را تشخیص می دهد، هشدار داد.
بر اساس این گزارش انواع دیگر فن آوری بی سیم مانند وای فای و بلوتوث می توانند برای تعیین محل دستگاه ها مورد استفاده قرار گیرند اما سیگنال شبکه تلفن معمولی قابل ترجیح است زیرا قوی تر بوده و برای مونیتور منطقه ی مورد نظر به گیرنده های کمتری نیاز دارد.

منبع خبر : ایسنا - https://isna.ir/Main/NewsView.aspx?ID=News-1132472منبع :

خریداران با تلفن همراه ردیابی می شوند

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات