آکاایران:  

 گوشی موبایل جایگزین کیف پول می شودبه گزارش آکاایران: فناوری جدیدی که بر اساس آن پرداخت های مالی کوچک و جزئی از طریق نزدیک کردن گوشی موبایل به دستگاه های POS امکان پذیر می گردد تا سال 2012 و با پشتیبانی یک گوشی از بین هر پنج گوشی از فناوری مربوطه، در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت...


فناوری جدیدی که بر اساس آن پرداخت های مالی کوچک و جزئی از طریق نزدیک کردن گوشی موبایل به دستگاه های POS امکان پذیر می گردد تا سال 2012 و با پشتیبانی یک گوشی از بین هر پنج گوشی از فناوری مربوطه، در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

گوشی موبایل جایگزین کیف پول می شود

آکاایران: گوشی موبایل جایگزین کیف پول می شود


کاربران با داشتن چنین گوشی هایی می توانند بسادگی با نزدیک کردن آن به یک دستگاه خواننده بی سیم(و در برخی از موارد با وارد ساختن کد شناسائی توسط گوشی) از گوشی خود بعنوان کیف پول استفاده نمایند.
مشابه این فناوری هم اکنون در متروهای لندن و توکیو و جهت سوار شدن به قطار استفاده می گردد.
این فناوری در حال حاضر آماده بوده و حتی شرکت نوکیا هم چهار مدل گوشی مجهز به این امکان را معرفی نموده است اما قیمت بالا و محدودیت در تولید تجهیزات مربوطه، مانعی در برابر گسترش آن محسوب می گردند.
شرکت تحقیقاتی ABI Research اعلام داشت که تا سال 2012 میزان نفوذ این فناوری به ببیست درصد بالغ خواهد شد.
بنا بر اعلام این شرکت تا آن زمان 6.5 میلیون دستگاه از این گوشی ها که به گوشی های NFC (Near Field Communication) معروف هستند به فروش خواهند رسید.
گوشی نوکیا 6131 با قیمت 139 یورو فروخته می شود اما قیمت نسخه NFC همین گوشی یکصد یورو بیشتر می باشد.

منبع خبر : ایتنا - https://www.itna.ir/archives/news/009891.phpمنبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات