loading...
آکاایران:  

 دوربین های معمولی و عکس هایی با کیفیت گیگاپیکسلبه گزارش آکاایران: دانشمندان دانشگاه Carnegie Mellon موفق به ساخت ابزاری شدند که دوربین های معمولی و استاندارد را قادر می سازد تا عکس هایی با کیفیتی در حد یک گیگاپیکسل (یکهزار مگاپیکسل) بگیرند...


دانشمندان دانشگاه Carnegie Mellon موفق به ساخت ابزاری شدند که دوربین های معمولی و استاندارد را قادر می سازد تا عکس هایی با کیفیتی در حد یک گیگاپیکسل (یکهزار مگاپیکسل) بگیرند.

دوربین های معمولی و عکس هایی با کیفیت گیگاپیکسل

آکاایران: دوربین های معمولی و عکس هایی با کیفیت گیگاپیکسل


این ابزار که Gigapan نام دارد در اصل یک بازوی روباتیک است که با گرفتن چندین عکس از یک صحنه واحد و ترکیب آنان با یکدیگر، عکسی با دقتی باورنکردنی و جزئیات بسیار بالا تهیه می نماید.
Randy Sargent معمار ارشد این پروژه در دانشگاه Carnegie Mellon در مصاحبه ای که با مجله تایمز انجام داد گفت: «هدف ما نزدیک تر کردن تمام دنیا به یکدیگر و قادر ساختن هر شخص علاقه مند به گرفتن چنین عکس هایی و نمایش آن به تمام دنیاست.»
این روبات برای گرفتن عکس از هر صحنه، در فاصله بین 36 درجه افقی و 10 درجه عمودی چرخش نموده و عکس های دیگری را در مسیر این چرخش می گیرد.
سپس در مرحله بعد نرم افزاری که برای همین کار ایجاد شده تمام این عکس ها را با یکدیگر ادغام نموده و نتیجه ای مانند آنچه در لینک زیر می بینید خلق می نماید.
https://www.gigapan.org/viewGigapan.php?id=3332
هیچ اطلاعات دیگری از زمان و نحوه عرضه این دستگاه اعلام نشده اما پیش بینی می شود قیمت آن چیزی در حدود چند صد دلار تعیین شود.

منبع خبر : ایتنا - https://www.itna.ir/archives/news/009908.phpمنبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

گرفتن عکس داخل با کیفیت pdf

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
loading...
تبلیغات