آکاایران:  

 ارائه دامنه های یک و دو کاراکتری برای اولین باربه گزارش آکاایران: سازمانی که مسئولیت دامین های سطح بالای mobi. را بر عهده دارد اعلام کرده است که بزودی اجازه خواهد داد تا دامین هایی با یک یا دو کاراکتر ایجاد شوند.


سازمانی که مسئولیت دامین های سطح بالای mobi. را بر عهده دارد اعلام کرده است که بزودی اجازه خواهد داد تا دامین هایی با یک یا دو کاراکتر ایجاد شوند.

ارائه دامنه های یک و دو کاراکتری برای اولین بار

آکاایران: ارائه دامنه های یک و دو کاراکتری برای اولین بار


DotMobi می گوید بدین ترتیب مردم خواهند توانست مالک دامین هایی همچون q.mobi ، k9.mobi ، 13.mobi و یا ny.mobi باشند.
DotMobi می گوید از آنجائی که معدودی از TLDها اجازه چنین کاری را می دهند، چنین دامین هایی با قیمت های بسیار بالا خرید و فروش می شوند.
این شرکت به عنوان مثال به دامین com.88 اشاره کرد که با قیمتی در حدود 325 هزار دلار به فروش رسید.
این شرکت عقیده دارد دامین های کوتاه در حوزه موبایل حتی ممکن است قیمت های بالاتری نیز بدست آورند زیرا تایپ آدرس های بلند بر روی دستگاه های مویابل کار دشواری می باشد.
DotMobi پیش بینی می کند این عمل یا استقبال حوزه های متنوعی روبرو گردد.
برای مثال دانشگاه ها می توانند با ثبت دامینی با نام کوتاه خود، دانشجویان را در یافتن محتواهای مخصوص موبایل یاری دهند. یا اینکه ایالت های امریکا با ثبت نام دو حرفی خود به رونق صنعت توریسم کمک نمایند.
به عنوان مثال دیگر، DotMobi به ایده دیگری اشاره کرد که طی آن شرکت ها با ثبت دامنه هایی با نام ارزهای رایج جهان، به فعالیت در بازار ارز بپردازند.
Trey Harvin مدیرعامل DotMobi می گوید: «دامنه های یک و دو حرفی در زمان عرضه دامنه های ارزشمند و در عین حال گرانقیمتی خواهند بود.»
این شرکت همچنین خاطر نشان ساخت که درخواست برای ثبت این دامین ها برخلاف رویه عادی، نیازمند پیش ثبت نام بوده و متقاضیان می بایستی حوزه فعالیت و اهداف مورد نظر خود برای راه اندازی ا ین دامنه ها را اعلام نمایند تا در مرحله بعد نسبت به واگذاری به متقاضی واجد شرایط اقدام شود.

منبع خبر : ایتنا - https://www.itna.ir/archives/news/012014.phpمنبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات