loading...
آکاایران:  

 اتهام لودادن اسرار تجاری از سوی کارمند اسبق اینتلبه گزارش آکاایران: یکی از مهندسین سابق اینتل که اخیراً به شرکت رقیب یعنی AMD پیوسته است از سوی FBI به فاش نمودن اسرار تجاری متهم شد...


یکی از مهندسین سابق اینتل که اخیراً به شرکت رقیب یعنی AMD پیوسته است از سوی FBI به فاش نمودن اسرار تجاری متهم شد.

اتهام لودادن اسرار تجاری از سوی کارمند اسبق اینتل

آکاایران: اتهام لودادن اسرار تجاری از سوی کارمند اسبق اینتل


به گفته Timothy Russell افسر FBI مهندس طراح اسبق اینتل بنام Biswahoman Pani تلاش نمود تا با ارائه یک کپی از اسناد طراحی طبقه بندی شده و سری اینتل به رؤسای جدید خود، پیش از شروع کار در شغل تازه، جایگاه کاری و شغلی خود را بهبود ببخشد.
بر اساس مدارک موجود در دادگاه بخش بوستون، 13 فایل حاوی بیش از یکصد صفحه از اسناد سری و 19 طرح در جریان بازرسی از منزلPani در ماه جولای بدست آمده است.
FBI می گوید از این ماجرا از طریق یکی دیگر از کارمندان اینتل مطلع شده است.
این همکار پیشین بعد از اینکه به رفتار Pani مشکوک شده و از تصمیم وی برای پیوستن به شرکت رقیب اطلاع حاصل نمود، گزارشی را از تمام اسناد و مدارک مرور شده توسط او تهیه نمود و پس از آن به ماجرا پی برد.
Claudine Mangano سخنگوی اینتل در این باره می گوید: «مالکیت ذهنی مسئله ای است که بیش از هر چیز برای اینتل اهمیت دارد.»
«ما پیش از هر کاری از وزارت دادگستری و FBI خواستیم تا تحقیقاتی را در این زمینه انجام بدهند و اینک درحال همکاری با آنان در این مسیر می باشیم.»
در اظهارنامه این پرونده آمده است که هیچ مدرکی دال بر دست داشتن شرکت AMD در این ماجرا و حتی اطلاع قبلی این شرکت از قصد Pani برای جاسوسی صنعتی بدست نیامده است.
در بخش دیگر از تحقیقات آمده است که حتی شواهدی مبنی بر دستیابی AMD به این طراحی ها نیز مشاهده نشده نگردیده است.
Bradford Bailey وکیل مدافع Pani می گوید موکل وی مدعی بی گناهی خویش است و درنظر دارد به شدت در برابر این اتهامات از خود دفاع نماید.
با اینکه Pani بازداشت نشده است اما گذرنامه وی از سوی دادگاه ضبط شده و درحال حاضر برای هیچکدام از شرکت های اینتل و AMD کار نمی کند.

منبع خبر : ایتنا - https://www.itna.ir/archives/news/011044.phpمنبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
loading...
تبلیغات