loading...
آکاایران:  

 شناسایی خطرناک ترین واژه های جست وجوبه گزارش آکاایران: براساس گزارش جدیدی که به شناسایی پرخطرترین واژه های جست وجو پرداخته، خلافکاران به طور فزاینده از تکنیک های بهینه سازی موتور جست وجو برای هدف قرار دادن کاربران استفاده کننده از واژه های جست وجوی محبوب بهره برداری می کنند...


شناسایی خطرناک ترین واژه های جست وجو

آکاایران: شناسایی خطرناک ترین واژه های جست وجو


براساس گزارش جدیدی که به شناسایی پرخطرترین واژه های جست وجو پرداخته، خلافکاران به طور فزاینده از تکنیک های بهینه سازی موتور جست وجو برای هدف قرار دادن کاربران استفاده کننده از واژه های جست وجوی محبوب بهره برداری می کنند.
براساس گزارش شرکت امنیتی مکافی، پرخطرترین واژه های جست وجو که بالاترین احتمال برای هدایت کاربران به سایت های آلوده به ویروس و سایر نرم افزارهای مخرب را دارند، شامل متن آهنگ های محبوب، دانلود موسیقی رایگان و تقلب های بازی ویدیویی هستند.
طبق یافته های این گزارش، افرادی که دانلود موسیقی رایگان را جست وجو می کنند، صفحات نتایج جست وجو را به طور متوسط با 20 درصد وب سایت های خطرناک دریافت می کنند با این حال طبق گزارش مکافی، کل خطر هدایت شدن به وب سایت های مخرب در جست وجوها تنها 1.7 درصد است.
بنا بر یافته های بررسی مکافی، جست وجوهای محبوب تر خطر بالاتری دارند. خلافکاران اینترنتی به واژه هایی که به جلب قربانی های بیش تری منتهی می شوند توجه دارند. هرآنچه که شامل واژه رایگان است بالاترین درصد خطر برای قرار دادن کاربران در معرض نرم افزارهای مخرب و وب سایت های کلاهبرداری را دارد.
همچنین واژه های جست وجوی مربوط به سلامت و جست وجوها در مورد بحران اقتصادی اخیر کمترین خطر را برای کاربران دارند؛ این بررسی برروی دو هزار و 685 واژه و عبارت جست وجو در 413 هزار و 368 سایت انجام گرفت.

منبع خبر : شفاف - https://shafaf.ir/fa/pages/?cid=3644منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات