آکاایران:  

 کلمات عبور نامناسب؛ شاه کلید موفقیت هکرها در سرقت اطلاعاتبه گزارش آکاایران: یکی از عواملی که موجب موفقیت هکرها و ویروس نویسان در جهت سرقت اطلاعات شخصی و وارد اوردن آسیب های مادی و معنوی به کاربران می شود، پی بردن به رمز عبور افراد است...


وقتی که کاربری یک کلمه عبور ساده مانند 123456 را برای حساب پست الکترونیک خود انتخاب می کند در حقیقت تمامی محتوای ایمیل های خود را به سادگی در معرض استفاده قرار داده است.

کلمات عبور نامناسب؛ شاه کلید موفقیت هکرها در سرقت اطلاعات

کلمات عبور نامناسب؛ شاه کلید موفقیت هکرها در سرقت اطلاعات -آکاکلمات عبور نامناسب؛ شاه کلید موفقیت هکرها در سرقت اطلاعات

آکاایران: کلمات عبور نامناسب؛ شاه کلید موفقیت هکرها در سرقت اطلاعات


مثال دیگر تعیین کلمات عبور ساده برای شبکه های بی سیم است. این کار به هکرها امکان می دهد به سادگی به این شبکه ها نفوذ کرده و اطلاعات موجود را سرقت کنند. ویروس نویسان هم از این طریق می توانند برنامه های نرم افزارهای مخربی را که طراحی کرده اند وارد رایانه های افراد قربانی کنند.
با توجه به ضرورت به کارگیری کلمات عبور قدرتمند و مناسب توصیه هایی را در چند بند در این زمینه ارائه می کنیم.
*-استفاده از کاراکترهای زیاد
یکی از روش های متداول در میان هکرها برای سرقت اطلاعات حساس حدس زدن کلمات عبور است. هر چقدر یک کلمه عبور طولانی تر باشد و هر چقدر در آن از حروف و اعداد بیشتری استفاده شود، هکر سخت تر می تواند به آن پی ببرد.
حتی هکرهایی که از برنامه های رایانه ای پیشرفته برای ترکیب حروف و اعداد و کشف کلمات عبور استفاده می کنند در صورت طولانی بودن کلمه عبور راه به جایی نخواهند برد.
*- ساختار رمز عبور
هکرها معمولا برای سرقت کلمات عبور از برنامه های رایانه ای استفاده می کنند که در قالب آن به طور مکرر ترکیبی از کلمات مختلف به کار گرفته می شود تا در نهایت کلمه عبور پیدا شود.
بنابراین نباید کلمه عبور شما یک لغت ساده باشد که بتوان آن را در فرهنگ لغت یافت. همچنین نباید کلمه عبور شما ترکیبی از تنها دو یا سه کلمه باشد. در عوض باید برای انتخاب کلمه عبور از ترکیبی از دو یا سه کلمه استفاده کرده بی معنا و غیرمتداول استفاده کرده و تعدادی از اعداد و علائم قابل پذیرش دیگر را هم به آنها اضافه کنید.
*- استفاده از کلمات عبور مختلف
شما هیچ وقت برای باز کردن در خانه، پارکینگ، اتومبیل، دفتر کار از یک کلید واحد استفاده نمی کنید. چون کافیست سارق آن کلید را پیدا کند تا از این طریق کل دارایی های شما را به سرقت ببرد.
بنابراین نباید در جهان مجازی هم برای تمامی حساب های کاربری خود در سایت های مختلف تنها از یک کلمه عبور استفاده کنید. بدیهی است که لو رفتن این کلمه عبور به هر علت به معنای وارد آمدن آسیب های سنگین مادی و معنوی به شما خواهد بود.
*- تغییر کلمات عبور حداقل هر 6 ماه یک بار

باید توجه داشته باشید که هیچ کلمه عبوری حتی اگر خیلی به دقت هم انتخاب شده باشد، کامل نیست و ممکن است روزی افشا شود. بنابراین بهتر است برای حفظ حریم شخصی خود هر چند وقت یکبار کلمات عبور خود را عوض کنید تا از هرگونه خطر احتمالی جلوگیری کنید. با تغییر دائمی کلمه عبور حساب های مختلف خود که بهتر است حداقل هر شش ماه یکبار عوض شود می توانید با خیالی آسوده به استفاده از خدمات متنوع تحت وب بپردازید.

منبع خبر : فارس نیوز - https://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8805260271منبع :

islamic republic news agency

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات