loading...
آکاایران:  

 مراقب باشید، mp3 پلیرها صدایی در حد هواپیماهای جت دارند!به گزارش آکاایران: محققان هشدار دادند جوانان با گوش دادن به دستگاه های پخش موسیقی با صداهای بسیار بلند و در حد صدای هواپیمای جت سلامت شنوایی خود را در معرض خطر جدی قرار می دهند...


محققان هشدار دادند جوانان با گوش دادن به دستگاه های پخش موسیقی با صداهای بسیار بلند و در حد صدای هواپیمای جت سلامت شنوایی خود را در معرض خطر جدی قرار می دهند.

مراقب باشید | mp3 پلیرها صدایی در حد هواپیماهای جت دارند!

آکاایران: مراقب باشید، mp3 پلیرها صدایی در حد هواپیماهای جت دارند!


محققان اعلام کردند ، گوش دادن به موسیقی با صدای بلند و با استفاده از هدفون هایی که مستقیما در درون گوش قرار می گیرد می تواند منجر به از دست دادن شنوایی شود.
پروفسور پیتر رابینوتیز از موسسه پزشکی دانشگاه یل در آمریکا در این باره گفت : بعضی از Mp3 پلیرها صداهایی تولید می کنند که از 120 دسیبل فراتر رفته و در حد هواپیمای جت هستند.
او در نشریه پزشکی آنلاین بریتانیا در این باره گفت : در حال حاضر یکی از مهمترین عوامل از دست دادن شنوایی قرار گرفتن در معرض مقادیر بالای صدا است.
در گذشته معمولا افرادی دچار از دست دادن شنوایی به دلیل قرار گرفتن در معرض صداهای بلند می شدند که در محیطهای پر سرو صدا زندگی یا کار می کردند و این اتفاق در سنین بالا رخ می داد.
اما در حال حاضر کودکان و نوجوانان به دلیل استفاده از دستگاههای پخش موسیقی مانند MP3 پلیرها در سنین پایین شنوایی خود را تا حد زیادی از دست می دهند.
همچنین به دلیل همه گیر شدن گوشی های موبایل ، گوش دادن به موسیقی بیش از پیش در بین مردم رایج شده است که این عامل می تواند مشکلات زیادی برای سلامت شنوایی به همراه داشته باشد.
تحقیقات نشان می دهد استفاده از این وسایل به شدت در میان جوانان رایج شده است به طوری که بیش از درصد از جوانان اروپایی و آمریکایی در طی یک نظر سنجی اعلام کردند که هر روز بیش از چند ساعت و با صدای بلند با استفاده از این وسایل به موسیقی گوش می دهند.
از دست دادن شنوایی تنها عارضه استفاده از MP3 پلیرها نیست ، بلکه به دلیل رواج پیدا کردن این وسایل تمرکز راننده ها کاهش پیدا کرده و به همین دلیل تعداد تصادفات و حادثه ها نیز افزایش داشته اند.
به هر حال پزشکان باید به بیماران خود توصیه کنند که صدای این وسایل را پایین بیاورند.همراه با رواج پیدا کردن تکنولوژی های جدید باید فرهنگ و شیوه درست استفاده از این وسایل هم به استفاده کنندگان آن ها آموزش داده شود تا عوارض استفاده از آن ها تا حد امکان کاهش پیدا کند.

منبع خبر : خبرآنلاین - http://khabaronline.ir/news-56607.aspxمنبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات