آکاایران:  

 خطرات اس ام اس و وبگردی های شبانهبه گزارش آکاایران: به طور متوسط آمدن پیام کوتاه حداقل یک بار باعث بیدار شدن استفاده کنندگان از تلفن همراه می شد و نزدیک به ۷۷ درصد از افراد نیز اعلام کردند برای خوابیدن مشکل داشتند...


خطرات اس ام اس و وبگردی های شبانه

آکاایران: خطرات اس ام اس و وبگردی های شبانه


تحقیقات نشان می دهد نوجوانانی که در زمان خواب خود نمی توانند لپ تاپ یا تلفن همراه خود را کنار بگذارند بیش از دیگران به ناامیدی و افسردگی دچار می شوند و حتی ممکن است دچار مشکلات یادگیری شوند.
محققان آمریکایی اعلام کردند بر خلاف تماشای تلویزیون، فرستادن پیام کوتاه و ایمیل فعالیت مغزی بیشتری را می طلبد. این در حالی است که در اواخر شب مغز باید به طور کامل استراحت کند و فعالیت های فکری می تواند اثرات مخربی روی آن داشته باشد. محققان مرکز خواب JKF به ۴۰ فرد بین ۸ تا ۲۲ سال پرسشنامه هایی را دادند و از آنها سوالاتی در مورد ساعات خواب و استفاده آنها از پیام کوتاه و ایمیل پرسیده شد.
به طور متوسط افرادی که در این تحقیقات بودند هر روز نزدیک به 5/33 پیام کوتاه یا ایمیل در هنگام شب می فرستادند. این پیام های کوتاه بین ۱۰ دقیقه بعد از رفتن به رختخواب تا ۴ ساعت بعد از آن فرستاده می شد. پسرها معمولا تمایل دارند در هنگام شب به اینترنت گردی و بازی های کامپیوتری بپردازند، در حالی که دختران بیش تر تمایل به فرستادن پیام کوتاه یا صحبت کردن با دوستانشان را داشتند. به طور متوسط آمدن پیام کوتاه حداقل یک بار باعث بیدار شدن استفاده کنندگان از تلفن همراه می شد و نزدیک به ۷۷ درصد از افراد نیز اعلام کردند برای خوابیدن مشکل داشتند.
بیدار بودن در هنگام شب و استفاده از این تکنولوژی ها در شب هنگام باعث بروز مشکلات ادراکی و روحی مانند افسردگی، ناامیدی و مشکلات یادگیری می شود. فعالیت مغزی شدید در هنگام خواب باعث بی خوابی شده و حتی دردهای موضعی مانند سر درد و مانند آن را دارد. در هنگام استفاده از لپ تاپ یا موبایل نوجوانان ممکن است در وضعیت بدنی سالمی قرار نگرفته باشند و به این ترتیب دچار کمر درد یا سردرد شوند.


منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات