آکاایران:  

 تکنولوژی های که امسال ارزان تر می خرید (+عکس)به گزارش آکاایران: کمتر کسی انتظار دارد که در آینده برای خرید یک کالا بهای کمتری بپردازد. اما این اتفاق عجیب و خوشایند برای مصرف کنندگان گاهی رخ می دهد...


در حالی که هر روز به دلایل مختلف مانند تورم و افزایش هزینه های تولید، قیمت کالاها و خدمات گوناگون افزایش می یابد، کمتر کسی انتظار دارد که در آینده برای خرید یک کالا بهای کمتری بپردازد. اما این اتفاق عجیب و خوشایند برای مصرف کنندگان گاهی رخ می دهد.

به گزارش پول نیوز به نقل از دییل ، معمولا یکی از دلایل اصلی پایین آمدن نرخ کالاها می تواند تولید انبوه باشد که در این حالت تولید کننده به جای سود زیاد بر روی کالاهای اندک، به سود اندک بر روی کالاهای انبوه می اندیشد؛ اتفاقی که در اقتصاد چین شاهد آن هستیم.
در واقع کشوری مانند چین با تکیه بر تولید انبوه – و البته بعضا کپی برداری از کالاهای اصلی و تولید کالای بدون کیفیت – بسیاری از بازارهای جهان از جمله کشورهای جهان سوم و حتی کشورهای پیشرفته را تحت سلطه خود درآورده است. دومین دلیل کاهش قیمت کالاها به ویژه انواع الکترونیک آن ،ورود مدلهای جدیدتر به بازار مصرف است.

به عبارتی دلیل این امر را می توان در پر تحرک بودن این بازار دانست که هر روز نسخه ها و مدل های جدیدی از این کالاها با قابلیتهای بالاتر به بازار عرضه می شوند و باعث پایین آمدن بهای کالاهای موجود در بازار می شوند؛ پیشرفت در بازار تکنولوژی به گونه ای است که گاهی در مدت کمتر از چند ماه نسخه های جدید کالاها به بازار می آیند.

در فهرست زیر ده کالا وجود دارند که به پیش بینی کارشناسان بازار، قیمت آنها در سال جاری(میلادی) کاهش چشمگیری دارد و مصرف کنندگان می توانند برنامه ریزی بهتری برای خرید این کالاها انجام دهند.
با توجه به علاقه فراوان کاربران ایرانی به دستگاههای پیشرفته دیجیتالی و تکنولوژی روز ،فهرست دییل نیوز می تواند در برنامه ریزی خرید برای کاربران دستگاههای دیجیتالی در ایران نیز مفید باشد.

دوربین دیجیتال اس ال آر (Full-Size Digital SLR Camera)

تکنولوژی های که امسال ارزان تر می خرید (+عکس)

آکاایران: تکنولوژی های که امسال ارزان تر می خرید (+عکس)


میانگین قیمت در سال 2009 برابر با 346 دلار
میانگین قیمت در سال 2010 برابر با 319 دلار
میانگین قیمت در ابتدای سال 2011 برابر با 299 دلار
این نسل از دوربین ها نه تنها ارزان بلکه یکی از ارزشمندترین دوربین ها به لحاظ کیفیت است. پرداخت میانگین 299 دلار برای این دوربین های کارآمد در واقع مثل این است که هیچ پولی بابت آن پرداخت نکرده باشید.پیش بینی می شود در سال جاری(میلادی)بهای این نسل از دوربین ها روند نزولی خود را ادامه دهد.
کتابخوان های الکترونیک

تکنولوژی های که امسال ارزان تر می خرید (+عکس)


میانگین قیمت در سال 2009 برابر با 259 دلار
میانگین قیمت در سال 2010 برابر با 130 دلار
میانگین قیمت در ابتدای سال 2011 برابر با 99 دلار
این تبلت های عالی قابلیتهای فراوانی برای مطالعه کتابهای الکترونیک و مشاهده عکس دارند،اخیرا هم بعضی از انواع آنها به فن آوری اینترنت بی سیم مجهز شده اند که امکان وب گردی را برای کاربر خود فراهم می کند . به نظر می رسد که قیمت کتابخوان های الکترونیک همچنان روند نزولی خود را حفظ کند.
تلویزیون های اچ دی (HDTVs)

تکنولوژی های که امسال ارزان تر می خرید (+عکس)


میانگین قیمت در سال 2009 برابر با 1115 دلار
میانگین قیمت در سال 2010 برابر با 699 دلار
میانگین قیمت در ابتدای سال 2011 برابر 599 دلار
قیمت این نسل از تلویزیون ها در 2 سال اخیر به شدت کاهش یافته به نظر می رسد در سال 2011 هم با افزایش فروش ،قیمتها همچنان کاهش می یابد.البته از اوایل سال گذشته تکنولوژی ال ای دی نیز در این نسل از نمایشگر ها به کار گرفته شد. حاصل استفاده از این فن آوری تصویر با رنگهای طبیعی تر و کاهش مصرف برق بود.با توجه به قیمت بالای ال ای دی ها اکنون خرید انواع ال سی دی مقرون به صرفه تر است.
دی وی دی پلیر

تکنولوژی های که امسال ارزان تر می خرید (+عکس)


میانگین قیمت در سال 2009 برابر با 76 دلار
میانگین قیمت در سال 2010 برابر با 50 دلار
میانگین قیمت در ابتدای سال 2011 برابر با 39 دلار
از آنجایی که پلیرهای دی وی دی در حال حاضر به عنوان یک ابزار جانبی در بسیاری از تلویزیون ها و سایر لوازم صوتی و تصویری نصب می شوند، قیمت نوع مجزای آن در سال جاری پایین تر می آید. مردم این روزها کمتر از دیسک ها استفاده می کنند و ترجیح می دهند که فیلم را به طور مستقیم از اینترنت ببینند بنابراین قیمت پلیرها هر روز پایین تر می آید.البته در کشور ما با توجه به سرعت؟ اینترنت ،استفاده از اینگونه پلیرها هنوز هم مرسوم است.
کنسول های بازی

تکنولوژی های که امسال ارزان تر می خرید (+عکس)


میانگین قیمت در سال 2009 برابر با 270 دلار
میانگین قیمت در سال 2010 برابر 180 دلار
میانگین قیمت در ابتدای سال 2011 برابر 110 دلار
کنسول های بازی کالاهائی بسیار موفق و پرفروش در بازار هستند و هر روز ورژنهای جدید آنها به بازار عرضه می شوند. اگر از علاقه مندان به بازی هستید امسال سال مناسبی برای خرید یک کنسول حرفه ای است.
کارت های حافظه

تکنولوژی های که امسال ارزان تر می خرید (+عکس)


میانگین قیمت در سال 2009 برابر با 20 دلار
میانگین قیمت در سال 2010 برابر با 17 دلار
میانگین قیمت در ابتدای سال 2011 برابر با 12 دلار
کارتهای حافظه انقلابی در انتقال و جابجایی اطلاعات پدید آوردند و توانستند بازار دیسک های سخت و حتی دی وی دی ها را کساد کنند. کارت های حافظه هر روز ظرفیت بیشتری پیدا می کنند. با ورود کارتهای حافظه با ظرفیت بالاتر امسال بازهم قیمت انواع کارت حافظه کاهش می یابد.
جی پی اس قابل حمل (Portable GPS)

تکنولوژی های که امسال ارزان تر می خرید (+عکس)


میانگین قیمت در سال 2009 برابر با 160 دلار
میانگین قیمت در سال 2010 برابر با 145 دلار
میانگین قیمت در ابتدای سال 2011 برابر با 120 دلار
افراد زیادی از این دستگاهها بر روی ماشین ها و موبایلهای خود استفاده می کنند. این دستگاهها کارایی بسیار خوبی دارند .شاید امسال شما هم یک دستگاه جی پی اس برای مسیر یابی بهتر در اختیار داشته باشید.

لپ تاپ دوآل کور 15، 16 و 17 اینچ (15", 16" and 17" Dual-Core Laptop)

تکنولوژی های که امسال ارزان تر می خرید (+عکس)


میانگین قیمت نوع در سال 2009 برابر با 599 دلار
میانگین قیمت در سال 2010 برابر با 418 دلار
میانگین قیمت در ابتدای سال 2011 برابر با 299 دلار
در حالی که لپ تاپ ها در جنگ با تبلت ها شکست خورده اند، قیمت کامیپوترها به شدت پایین می آید. کسی دیگر نوت بوک نمی خرد زیرا هر آنچه که می خواهد با قیمت پایین تر در تبلت ها پیدا می شود، البته ورود نت بوک ها به بازار هم تاثیر بسزائی در کاهش قیمت لپ تاپ های بزرگ دارد.
ولی اگر شما هنوز اصرار دارید که یکی از این لپ تاپ ها را داشته باشید،امسال می توانید با 299 خرید مناسبی داشته باشید.
هاردهای اکسترنال ترا بایتی


میانگین قیمت در سال 2009 بابر با 140 دلار
میانگین قیمت در سال 2010 برابر با دلار
میانگین قیمت در ابتدای سال 2011 برابر با 50 دلار
از آنجایی که تکنولوژی هر روز پیشرفت می کند مردم به فضای ذخیره بیشتری نیاز دارند و این نوع از درایو های خارجی(اکسترنال) با ظرفیت های چند ترابایتی مورد مناسبی به نظر می رسند.

آیفون تری جی اس (iPhone 3GS)


میانگین قیمت در سال 2009 برابر با 699 دلار
میانگین قیمت در سال 2010 برابر با 490 دلار
میانگین قیمت در سال 2011 برابر با 299 دلار
گوشی های اپل همواره برای بسیاری از کاربران یک رویا بوده،قیمت بالای ایفون بویژه در اوائل ورود به بازار، خود به خود بسیاری از کاربران را از دسترسی به این محصول محروم کرده،اما با ورود نسل چهارم ایفون و احتمالا نسل پنجم آن که در ماه آوریل به بازار خواهد آمد ؛قیمت نوع قدیمی تر یعنی ایفون تری جی اس کاهش یافته است.البته اگر شرکت اپل تولید این مدل را متوقف نکند.! پس تا دیر نشده اقدام کنید.
پیشنهاد ما این است که به تناسب نیاز و میزان پولی که دارید در یک زمان مناسب خرید کنید تا هم از بازار تکنولوژی عقب نمانید و هم گرفتار مدگرایی این بازار در حال پیشرفت نشوید.

منبع خبر : پول نیوز - https://poolnews.ir/fa/pages/print.php?cid=33358منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات