آکاایران:  

 25 درصد سایت ها به راحتی هک می شوندبه گزارش آکاایران: کارشناسان امنیتی می گویند از هر چهار وب سایت اینترنتی یکی به راحتی و مشابه با شیوه به کار گرفته شده برای هک کردن سایت روزنامه سان قابل هک کردن است...کارشناسان امنیتی می گویند از هر چهار وب سایت اینترنتی یکی به راحتی و مشابه با شیوه به کار گرفته شده برای هک کردن سایت روزنامه سان قابل هک کردن است.

25 درصد سایت ها به راحتی هک می شوند

آکاایران: 25 درصد سایت ها به راحتی هک می شوند


یک کارشناس امنیتی که نخواسته نامش فاش شود گفته است نقضی موسوم به remote file inclusion یا (RFI) در وب سایت روزنامه سان وجود داشته که هکرهای گروه LulzSec با استفاده از آن توانسته اند خبر دروغ مرگ رابرت مرداک غول رسانه ای صهیونیست را در این روزنامه بگنجانند.
این نقص یک نقص داخلی در سرورهای وابسته به شرکت News International است که به هکرها امکان می دهد فایل هایی را که خود طراحی کرده اند در سرور یک سایت و در نهایت در خود آن سایت تزریق کرده و بگنجانند.
آسیب پذیری موسوم به RFI همچنین به هکرها امکان می دهد تا کنترل کامل سرور سایت قربانی را در دست بگیرند و به عنوان مثال عکس های یک سایت را دستکاری کنند.
برآورد این کارشناس امنیتی نشان می دهد که 25 درصد از کل وب سایت های فعال در اینترنت دچار چنین مشکلی هستند و لذا اگر مدیران آنها برای رفع این نقص اقدام نکنند هک کردنشان کار دشواری نیست.
یک شرکت امنیتی دیگر به نام Veracodeهم تایید کرده که هکرها به احتمال زیاد با سوءاستفاده از همین نقص به سرور روزنامه سان نفوذ کرده اند.


منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات