آکاایران:  

 کم ترین و بیش ترین سرعت دانلود در کشوربه گزارش آکاایران: وی با بیان اینکه از نظر ما نرخ اشتراک پهنای باند ۱ به ۱۰، بسیار خوب است، ابراز کرد: شاهدیم که در برخی کشورها نرخ اشتراک های بسیار بالاتر از این مقدار هم وجود دارد و اشتراک های ۱ به ۱۶ یا ۱ به ۱۸ نیز به چشم می خورند که کیفیت های خوبی نیز دارند...


کم ترین و بیش ترین سرعت دانلود در کشور

آکاایران: کم ترین و بیش ترین سرعت دانلود در کشور


یک سرویس 64 کیلوبیت بر ثانیه در کشور بین 10 نفر به اشتراک گذاشته می شود و سرعت دانلود 8/0 کیلوبایت بر ثانیه تا حداکثر هشت کیلوبایت بر ثانیه متغیر است.
علیرضا اصغریان - مدیر کل نظارت بر سرویس های فن آوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی - در گفت و گو با ایسنا با بیان این مطلب اظهار کرد: متوسط سرعت دانلود در سرویس های ADSL حدود ۳ تا ۴ برابر دایل آپ است.
وی با بیان اینکه از نظر ما نرخ اشتراک پهنای باند ۱ به ۱۰، بسیار خوب است، ابراز کرد: شاهدیم که در برخی کشورها نرخ اشتراک های بسیار بالاتر از این مقدار هم وجود دارد و اشتراک های ۱ به ۱۶ یا ۱ به ۱۸ نیز به چشم می خورند که کیفیت های خوبی نیز دارند.
اصغریان در ادامه اظهار کرد: ما حداقل سرعت دانلود را برای سرویس ۱۲۸ کیلو بیت بر ثانیه، در نرخ اشتراک ۱ به ۱۰، حدود ۶/۱ کیلوبایت بر ثانیه عنوان کرده ایم و این در حالی است که طبق آمار های موجود در رگولاتوری، به طور متوسط کم ترین سرعت دانلود در سرویس های ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه، بین ۷ تا ۹ کیلوبایت بر ثانیه است و در شرایط بهتر نیز این میزان بین ۱۴ تا ۱۶کیلوبایت بر ثانیه است.
به گفته او طبق تعرفه مصوب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، در سرعت ۱۲۸ کیلوبیت بر ثانیه و نرخ اشتراک ۱ به ۱۰، بدترین حالت سرعت دانلود، ۶/۱ کیلوبایت بر ثانیه است؛ در حالی که با اینترنت دایل آپ سرعت دانلود ۳ تا ۴ کیلو بایت بر ثانیه است.

منبع خبر : عصر ایران - https://www.asriran.com/fa/print/195340منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات