آکاایران:  

 چگونه از تلفن ثابت اس ام اس بزنیم؟به گزارش آکاایران: برای ارسال پیام از شبکه تلفن ثابت، ابتدا باید به منوی دستگاه تلفن خود وارد شده و شماره 9717000 را در قسمت SMS Center در هر دو قسمت Deliver و Submit وارد کنید...


چگونه از تلفن ثابت اس ام اس بزنیم؟

آکاایران: چگونه از تلفن ثابت اس ام اس بزنیم؟


به زودی سرویس ارسال پیامک در شبکه تلفن ثابت (FIX SMS)راه اندازی می شود و ارسال و دریافت پیام از تلفن ثابت به ثابت، ثابت به سیار و برعکس امکان پذیر است اما نکته قابل توجه این که تجهیزات پیامک در شبکه تلفن ثابت، گوشی تلفن نیست،
بلکه محصولی مانند نمایشگرهای شماره دار است که برای ارسال پیام کوتاه از تلفن باید به گوشی تلفن ثابت وصل شود.سرویس ارسال پیامک در شبکه تلفن ثابت از طریق گوشی هایی امکان پذیر است که استاندارد و دارای قابلیت ارسال یا دریافت پیامک باشند.
برای استفاده از این خدمت به ثبت نام و بهتر از آن پرداخت پول نیاز نیست و تمامی مشترکان تلفن ثابت می توانند با تهیه گوشی از این سرویس استفاده کنند. تعرفه ارسال پیامک شبکه تلفن ثابت به ثابت (شهری) یک پالس، تلفن ثابت به ثابت (بین شهری) دو پالس، تلفن همراه به ثابت (شهری و بین شهری) طبق تعرفه تلفن همراه به زبان فارسی دو پالس و به زبان انگلیسی پنج پالس، تلفن ثابت به همراه (شهری و بین شهری) دو پالس و تلفن ثابت به سایر کشورها (بین الملل) پنج پالس است.
سرویس پیام کوتاه تلفن ثابت، ارسال پیام های کوتاه متنی را در شبکه های تلفن ثابت و هم چنین امکان تبادل با شبکه موبایل را ممکن می سازد، این سرویس باعث می شود تا بتوان خدمات متنوع دیگری را نیز از طریق دستگاه های تلفن ثابت عرضه کرد.
برای ارسال پیام از شبکه تلفن ثابت، ابتدا باید به منوی دستگاه تلفن خود وارد شده و شماره 9717000 را در قسمت SMS Center در هر دو قسمت Deliver و Submit وارد کنید.
پس از آن پیام های خود را با انجام مراحل زیر ارسال کنید:
1- دکمه نوشتن (Write) را فشار دهید.
2- پیام خود را توسط دکمه های موجود تایپ کرده و دکمه OK را فشار دهید.
3- شماره تلفن مقصد (گیرنده) را وارد کرده و دکمه OK را فشار دهید.
پیام شما ارسال خواهد شد و پیغام موفق (Successful) برروی گوشی شما نمایش داده می شود؛ درصورت دریافت پیام توسط گیرنده، گوشی شما با پخش آلارم و اعلام برروی صفحه نمایش، تحویل موفق پیام (delivery) را به شما اعلام می کند.
درصورت دریافت پیام توسط گوشی شما، دکمه "خواندن" پیام (read) را فشار دهید و بدین ترتیب آخرین پیام دریافتی شما برروی گوشی نمایش داده می شود.


منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات