آکاایران:  

 قیمت این کامپیوتر قدیمی ۳۷۴هزار دلار است! (+عکس)به گزارش آکاایران: شاید این قیمت برای دنیایی که کامپیوترها به سرعت با آمدن مدل بعدی شان مستهلک می شوند خیلی بالا باشد اما اگر بدانید این کامپیوتر را، استیو زونیاک با دستان خودش ساخته است ماجرا به کلی عوض می شود!


شاید این قیمت برای دنیایی که کامپیوترها به سرعت با آمدن مدل بعدی شان مستهلک می شوند خیلی بالا باشد اما اگر بدانید این کامپیوتر را، استیو زونیاک با دستان خودش ساخته است ماجرا به کلی عوض می شود!

کامپیوتر قدیمی

کامپیوتر قدیمی

آکاایران: قیمت این کامپیوتر قدیمی ۳۷۴هزار دلار است! (+عکس)


مادربرد اپل 1 در یک حراجی به قیمت باور نکردنی 374500 دلار به فروش رسید. در دنیایی که کامپیوترها به سرعت با آمدن مدل بعدی شان مستهلک می شوند چنین قیمتی برای کامپیوتری به این قیمت واقعا تعجب آور است.
اما اگر این کامپیوتر یک اپل 1 اصل باشد که استیو جابز و استیو زونیاک، بنیانگذاران اپل، شخصا آن را ساخته اند، ماجرا به کلی عوض می شود. در روزهایی اولیه شروع کار کمپانی اپل، استیو زونیاک همه کارمپیوترها را خودش با دست می ساخت، بنابراین فقط تعداد محدودی از این کامپیوتر تولید شد. آنطور که حراجی Sotheby گفته است: این مورد به خصوص، بدون مانیتور، صفحه کلید، کیس یا پاور فروخته شده است.
هنوز باید 50 تا اپل 1 دیگر وجود داشته باشد که فقط 6 تای آنها درست کار می کند. با اینکه فقط مادر برد دستگاه در این حراجی فروش رفته است اما فروشنده قول داده به زودی آن را روی یک کامپیوتر سوار کرده و راه بیندازد. تا کنون نام فروشنده و خریدار این دستگاه فاش نشده است.
اگر شما هم یکی از این اپل 1 های اصل دارید، می توانید آن را به قیمت 66666 دلار بفروشید.


منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات