آکاایران:  

 اینترنت زیر آب + عکسبه گزارش آکاایران: وقتی روی این مطلب کلیک کردید درخواست شما از طریق کابل های فیبر نوری چندین هزار کیلومتر در کف اقیانوس شنا کرده تا این صفحه مقابل تان باز شود...


وقتی روی این مطلب کلیک کردید درخواست شما از طریق کابل های فیبر نوری چندین هزار کیلومتر در کف اقیانوس شنا کرده تا این صفحه مقابل تان باز شود.

اینترنت زیر آب + عکس

آکاایران: اینترنت زیر آب + عکس


به گزارش فارس، اینترنت روز به روز گسترده می شود و استفاده از آن هم هر روز افزایش می یابد اما اینترنت چگونه گسترده می شود و ارتباطات اینترنتی از چه طریق اقصی نقاط دنیا را به هم متصل می کند.
امروز بیش از 99 درصد ارتباط اینترنت از طریق فیبر نوری تامین می شود و به این منظور شبکه ای از هزاران کیلومتر کابل های فیبر نوری در بستر اقیانوس ها ایجاد شده تا امکان برقراری ارتباط پر سرعت اینترت و تماس های تلفنی بین قاره ای برقرار شود.

اینترنت زیر آب + عکس


برای استقرار فیبر نوری از کشتی های مانند زیر استفاده می شود که حلقه های چند هزار کیلومتری کابل را با حرکت بین مبدا و مقصد کابل در کف اقیانوس قرار می دهند.

اینترنت زیر آب + عکس


قطر هرکدام از این کابل ها نزدیک 7 سانتیمتر است که شامل چندین لایه محافظی برای جلوگیری از کشش، پارگی و نفوذ رطوبت به فیبر نوری می شود و در واقع رشته های فیبر نوری داخل کابل تنها چند میلیمتر قطر دارند.
از سال 1996 استفاده از فیبر نوری برای انتقال حجم اصلی ارتباطات الکترونیکی بین قاره ای استفاده شد و پیش از آن عمده ارتباط از طریق ماهواره تامین می شد که هزینه بر و کم سرعت بود.

منبع خبر : رویداد نیوز - http://www.roydadnews.ir/NSite/FullStory/Print/?Id=15800منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات