آکاایران:  

 چگونه تب های بسته شده درمرورگر ها را بازگردانیم؟به گزارش آکاایران: زیاد پیش می آید زمانی که داریم با مرورگر ها کار می کنیم، آن ها را به اشتباه ببندیم یا رایانه مان ریستارت شود (مثلا برق برود و …).


زیاد پیش می آید زمانی که داریم با مرورگر ها کار می کنیم، آن ها را به اشتباه ببندیم یا رایانه مان ریستارت شود (مثلا برق برود و …). حال زمانش رسیده تا استفاده از ترفند هایی دوباره پنجره های تازه بسته شده را در نشست کنونی (Last Session) باز کنید.
در ادامه مطلب پنج مرورگر و آموزش هایشان را با هم می خوانیم. با ما همراه باشید

چگونه تب های بسته شده درمرورگر ها را بازگردانیم؟

آکاایران: چگونه تب های بسته شده درمرورگر ها را بازگردانیم؟


Google Chrome
برای بازگشایی پنجره ها در کروم، در هر جای خالی از تسک بار که دوست داشتید راست کلیک کنید و گزینه Reopen closed tab را از منویی که باز می شود انتخاب کنید. برای راحت تر شدن کار می توانید از فشردن همزمان کلید های Ctrl + Shift + T استفاده کنید. برای باز شدن لیست کاملی از پنجره های بسته شده در این سشن، کلید های بالا را چند بار پشت سر هم فشار دهید.

چگونه تب های بسته شده درمرورگر ها را بازگردانیم؟


FireFox
اگر می خواهید تب های تازه بسته شده را در فایر فاکس باز کنید، بر روی دکمه فایر فاکس (سمت چپ و بالا به رنگ نارنجی) کلیک کرده و ابتدا به History و سپس به Recently Closed Tabs بروید. حالا می توانید یک یا چند پنجره که بسته بودید را با توجه به نیازتان باز کنید. برای این مرورگر هم می توانید از کلید های سریع Ctrl + Shift + T استفاده نمائید. اگر هم صفحه پنجره های به تازگی بسته شده تان خیلی بلند قامت شد می توانید با زدن گزینه Clear Closed Tabs List این کار را به آسانی انجام دهید.
همچنین یک اکستنشن فایرفاکسی نیز به اسم Session Manager وجود دارد که به شما این قابلیت را می دهد تا تمامی پنجره ها را ذخیره، بازگردانی و مدیریت کامل کنید که دیگر با نصب این برنامه کار خود را راحت می کنید!

چگونه تب های بسته شده درمرورگر ها را بازگردانیم؟


Opera
روی سطل زباله موجود در سمت راست بالای اپرا کلیک کنید، گزینه Desired Tab را انتخاب کنید و برای باز گرداندن آخرین تب های بسته شده Ctrl + Shift + T را بزنید. برای باز کردن تب های خیلی قبل تر با فشردن پشت سر هم Ctrl + Shift + T می توانید آن ها را با توجه به دسته بندی بسته شدن، آن ها مشاهده کنید. همچنین با زدن گزینه Clear List of Closed Tabs می توانید تاریخچه این پنجره ها را پاک کنید.

چگونه تب های بسته شده درمرورگر ها را بازگردانیم؟


Internet Explorer 9
برای انجام این کار در IE9 بر روی یک تب راست کلیک کرده و گزینه Reopen closed tab (Ctrl + Shift + T) را مجددا بزنید. فشردن پشت سر هم کلید های Ctrl + Shift + T می تواند لیست کاملی از تمامی پنجره های بسته شده قبلی را برایتان بارگزاری کند (سیستم چینش آن ها با توجه به تاریخی است که آن ها را بسته اید).
همچنین می توانید این کار را از صفحه جدید نیز انجام دهید. برای پیروی از این راه، ابتدا یک تب جدید باز کنید و با کلیک کردن بر روی Reopen closed tabs (قسمت پائین و چپ صفحه) چند صفحه آخر خود را ببنید و با کلیک بر روی Open all closed tabs به آن ها به طور کلی دست یابید.

چگونه تب های بسته شده درمرورگر ها را بازگردانیم؟


جالب است تا با یک راه آسان برای باز کردن تمامی تب های بسته شده در همین Session آشنا شوید. بر روی قسمتی از یک تب جدید کلیک کرده و Command Bar را از منو کلیک کنید.
دکمه Tools را زده و Reopen last browsing session را کلیک نمائید. تمامی پنجره هایی که در همین سشن بسته شده اند، اکنون نمایش داده می شوند.

چگونه تب های بسته شده درمرورگر ها را بازگردانیم؟


Safari برای ویندوز
علت این که عبارت برای ویندوز را در بالا قرار دادیم اینست که سافاری دیگر برای ویندوز تولید نمی شود. به هر صورت اگر شما هنوز هم از Safari 5 استفاده می کنید، به شما نشان می دهیم تا چگونه به تب های بسته شده تان دست یابید. دکمه Alt را بزنید تا به منو بار دسترسی پیدا کنید، حال منوی تاریخچه (History Menu) را باز نمائید. اکنون امکانش را دارید تا یک یا چند پنجره را از آخرین نشست باز کنید.

چگونه تب های بسته شده درمرورگر ها را بازگردانیم؟


طور پیشفرض، سافاری منو بار را در صورتی که فقط یک تب را باز کرده باشید نشان نمی دهد. اگر می خواهید که این قابلیت همیشه فعال باشد و دسترسیش هم آسان، دکمه آلت را مجددا فشار دهید تا منو نشان داده شود. حال Show Tab Bar را از منوی View انتخاب کنید. از این پس هر بار که سافاری را باز کنید، منو باز شده و می توانید از آن استفاده کنید.
خوشحالیم که تا پایان این آموزش با ما همراه بودید و از شما تشکر می کنیم. بهتر است بدانید، در تمامی مرورگر های بالا با زدن دکمه های Ctrl + H می توانید به تاریخچه و تمامی جستجوی های خود برسید و صفحه های آخر مشاهده شده تان را دیده و در صورت نیاز آنان را پاک کنید.


منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات