loading...
آکاایران:  

 پدر بزرگ تبلت ها را بشناسید+ عکسبه گزارش آکاایران: این روزها تلفن های همراه و کامپیوترهای دارای صفحه لمسی چیز جدیدی نیستند و روز به روز جای خود را در دنیای تکنولوژی بیشتر از قبل باز می کنند.


این روزها تلفن های همراه و کامپیوترهای دارای صفحه لمسی چیز جدیدی نیستند و روز به روز جای خود را در دنیای تکنولوژی بیشتر از قبل باز می کنند.
امروز استفاده از صفحه های نمایش لمسی آنقدر معمول شده که حتی طراحان سیستم عامل به گونه ای سیستم های خود را می سازند تا به عنوان ورودی اصلی از این صفحات استفاده کند.

پدر بزرگ تبلت ها را بشناسید+ عکس

آکاایران: پدر بزرگ تبلت ها را بشناسید+ عکس


نمونه بارز این مسئله ویندوز 8 مایکروسافت است که اساساً برای کار با صفحات لمسی ساخته شده، تلفن های همراه هوشمند و تبلت های با صفحه لمسی هم چند سالیست که عمومیت پیدا کرده و این نمایشگرها دیگر چیز جدیدی به حساب نمی آیند.
اما مهندسان الکترونیک و مواد سال ها تلاش کرده اند تا بتواند به چنین تکنولوژی برسند که ارزان بوده و برای عموم قابل ارائه باشد.
در زیر یکی از اولین کامپیوترهای صفحه لمسی را می بینید که در دوران خود انقلابی در دنیای کامپیوتر به حساب می آمد و متخصصان زیادی برای ساخت آن زحمت کشیده بودند.

پدر بزرگ تبلت ها را بشناسید+ عکس


این کامپیوتر که «لینوس 1000» نام داشت در سال 1987 ساخته شد و 4 کیلوگرم وزن داشت، لینوس از سیستم عامل «ام اس داس» استفاده می کرد و با قیمتی در حدود 3 هزار دلار عرضه می شد.
صفحه نمایش به کار رفته در این سیستم از نوع کریستال مایع یا همان ال سی دی بود که می توانست تنها 2 هزار حرف را نمایش دهد. یعنی صفحه نمایشی مثل تلفن های همراه اولیه یا ماشین حساب!
سازندگان این کامپیوتر آرزوهای بزرگی برای اختراع خود داشتند اما شاید هیچ گاه تصور نمی کرند که روزی کامپیوترهایی با قطر چند میلی متر به وجود بیاید که دنیا را به صورت آن چیزی که واقعاً هست نمایش دهد نه تنها حروف و عدد!


منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات