گوشی اندرویدیتان را تا ۴ روز روشن نگه دارید!

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد گوشی اندرویدیتان را تا ۴ روز روشن نگه دارید! ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران:  

 گوشی اندرویدیتان را تا ۴ روز روشن نگه دارید!به گزارش آکاایران: در هر حال با نصب این سه اپ منحصر به فرد و پیروی از یک متد ساده نرم افزاری، می تواند بر عمر و مقدار دوام باتری شما تاثیر بسزایی بگذارد.


حتما تا به حال زیاد برایتان پیش آمده که بعضی موقع ها علی الخصوص شب ها فراموش کنید گوشی تان را به شارژ بگذارید و یک دفعه ببینید دی دی دینگ آلارم خاموشی می دهد؟ یا شاید هم فکر می کنید باتری تان با این که نو است و مشکلی هم ندارد با توجه به استفاده تان تند و تند باتری تمام می کند؟
البته این به نحوه کار یا مواد سازنده گوشی بسنده نمی شود و این چیزی جز معایب ذاتی خود اندروید نیست که باتری را عین چه می خورد و می رود پی کارش! به طور ویژه، مدیریت اپ ضعیف بکگراند آن به همراه نصب سریع و ناخواسته اپ هاست که زمانی که این دو دست به دست هم می دهند وضع بهتر از این ها نباید باشد!
در هر حال با نصب این سه اپ منحصر به فرد و پیروی از یک متد ساده نرم افزاری، می تواند بر عمر و مقدار دوام باتری شما تاثیر بسزایی بگذارد.
برای شروع، برای گرفتن بهترین نتیجه از یک متوقف کننده اپ باید استفاده کنید تا برنامه هایی که ایجاد مشکل می کنند را ابتدا شناسایی کرده و سپس از بین ببرید. حال می توانید با ایجاد یک پروفایل اپ، تا جایی که می شود اپ های کمتری را نصب و استفاده کنید.
*توجه: متد هایی که در این پست معرفی می شوند دلیل بر استاندارد و رسمی بودن آن نمی شوند و تنها جزء راه حل هایی قرار می گیرند که معمولا افراد از آن استفاده می کنند.*
عمر باتری ضعیف اندروید و اموزش بهبود آن
یک اپ ضعیف دو کار انجام می دهد. اول، آن به طور مخفیانه در بکگراند اجرا می شود. دوم، به اطلاعات وایرلس گوشیتان دسترسی خواهد داشت.

گوشی اندرویدیتان را تا ۴ روز روشن نگه دارید!
,گوشی اندرویدیتان را تا ۴ روز روشن نگه دارید!, سایت ,iran ,[categoriy]

آکاایران: گوشی اندرویدیتان را تا ۴ روز روشن نگه دارید!


اولین گزینه، از خاموش شدن کامل گوشی محافظت می کند و باعث نگاه داشتن کمی شارژ در آن می شود.
دومین گزینه، مقدار انرژی بیهوده ای که به سمت نقاط بدون اطلاعات می شود را محدود می کند.
با وجود این، همچنان یک مشکل بابرجاست، چرا که اندروید قدرت کمی در مهار کردن فعالیت اپ ها دارد. پس آن ها هر زمان که بخواهند فعال شده و از منابع استفاده می کنند و همه این ها سبب از بین رفتن مقدار زیادی از باتری می شود.
اندروید اولیه (استوک) تنها باعث قطع شدن موقتی اپ ها و قطع کردن استفاده آن ها از منابع می شوند که این میل ما را می انگیزد که هیچگاه اپ ها را پاک (Unistall) نکرده و به تعداد بالایی از آن ها اجازه دهیم در بکگراند اجرا شوند و از اتصالات اینترنت (علی الخصوص وای فای که حجم بالایی از باتری را مصرف می کند) بهره گیرند.
هر گاه که برنامه ای حجم کم/زیادی از اطلاعات را دریافت/ارسال می کند مقدار از انرژی باتری صرف اعمال تغییرات و این عمل می شود. البته روش های قراردادی گاهی اوقات به ما در این رابطه کمک می کنند اما گاهی هم کم می آورند!
به هر حال اگر این مسئله (اینترنت) اگر برای ۱-۲ اپ مفید باشد مشکلی اساسی برای گوشیتان در بر ندارد، اما گاهی هم ۲۰-۳۰ برنامه به یک باره به باتری تان حمله می کنند و همه چیز را از بین می برند. خوب حال شما باید همه اپ ها و اتصالات را به خوبی در نظر داشته باشید. حتما می پرسید چگونه؟ در پائین متوجه می شویم
افزایش عمر باتری و کنترل اعمال برنامه ها
خوشبختانه با وجود این همه مشکل برای باتری، گوشی و معضلات آن ها، برنامه هایی هستند که می توانند به طور چشمگیری می توانند بر عمر و قدرت باتری گوشیتان تاثیر مضاعف (حداقل) بگذارند. این اپ ها به سه دسته زیر تقسیم بندی می شوند؛
۱- Start-up analysis (آنالیز کننده گوشی، زمان روشن شدن)
۲- App Killers(از بین برندگان موقتی برنامه ها)
۳- Kernel sleepers (کنترل گوشی از طریق تنظیمات Kernel)
اولین دسته گوشی تان را آنالیز کرده و پی می برد که چه برنامه هایی از همان ابتدا به گوشی تان هجوم می آورندو بکگراند شما را اشغال می کنند. یکی از بهترین برنامه های کاربردی که (حتی اگر گوشیتان روت هم نباشد) به شما در انجام این کار کمک می کند، Autorun Manager است که از متد خاصی برای شناسایی برنامه های اینچنینی استفاده می کند.
پروسه نصب آسان است. آن را نصب کرده و اجرا کنید. اولین صفحه فهرستی از برنامه های نصب شده با امکان (حدس) شروع در ابتدای کار نمایش می دهد. حال روی یکی از برنامه های اجرا شده در بکگراند کلیک کنید و دنبال کلمات “startsup” یا “boot” بگردید. گاهی این ممکن است برنامه ای باشد که علاقه مند است بر بکگراند اجرا شده و از اتصالات دیتا (اینترنت) شما استفاده کند. اکنون اگر یک اپ هدف شروع کار در ابتدای روشن شدن را در پی داشته باشد، و نه از خود اپ و نه از این برنامه بتواند غیرفعال شود، پیشنهاد می کنیم این برنامه را حتما پاک کنید (تازه اگر امکانش باشد!).
اما این مهم است بدانید که هر برنامه ای که در ابتدای کار فعالیت کند لزوما بد نیست. برای مثال JustReader علاقه به سینک (همگام سازی) اطلاعات را در بکگراند دارد و این باعث می شود سرعت لود در بوت بالا برود با وجود اینکه اتفاق جالبی برای گوشی و محصوصا باتری آن در پی ندارد.
دومین دسته از برنامه ها، که به عنوان “app killers” معروفند تمامی برنامه هایی که در بکگراند در حال اجراند را می زدایند. وقتی که طراحی دست نخورده (استوک) اندروید برنامه ها را به روش همین برنامه ها از بین می برد، به ظاهر بله به صورت موقتی آن ها حجمی از کَش سایت اشغال نمی کنند اما بدی اش ایسنت که دسترسی از اینترنت را قطع نمی کند!
متاسفانه برنامه های زیادی به ازدیاد در بکگراند اجرا می شوند که باعث فعال ساختن کرنل و دسترسی به اطلاعات دیتا (اینترنت) می شود که به راحتی مقدار زیادی از باتری را می خورد. بعد از تحقیقات بسیار، به نظر بنده برای قطع و از بین بردن موقتی اینگونه برنامه ها می توانید اپ Smart RAM Booster را نصب و استفاده کنید؛ پس از نصب ابتدا به تنظیمات بروید، سپس بر روی “Auto Boost Setting” کلیک کنید. حال کادر را برای “Boost automatically” جستجو کرده و آن را انتخاب کنید. با این قابلیت به راحتی می توانید برنامه هایی که در بکگراند اجرا می شوند را از بین ببرید (موقتی) که مسلما کمک زیادی به گوشی و باتری اش خواهد کرد.
اکنون به سومین دسته از برنامه ها می رسیم که به گوشی شما امکان سازندگی بهتر در خواب (یک اصطلاح به معنی نگاه داشتن قدرت بیشتر در حالت استندبای) را می دهد. یکی از بهترین برنامه ها در این زمینه به پیشنهاد ما Deep Sleep Power Saver است که قابلیت کرنل گوشی تان را برای مدت بیشتر در حالت خواب سنگین فرو می برد که باعث کاهش شدید مصرف انرژی می شود.
من این برنامه را نسبت به بقیه ترجیح می دهم چرا که در حد مرگ آسان است! تنها کافی است آن را نصب کرده و اجازه دهید کارش را بکند. در واقع این برنامه که معنی پارسی آن نگاه داری انرژی بیشتر در حالت خواب سنگین است، و اگر روی پروفایل Slumberer (خواب معمولی) قرارش دهید، امکان بستن برنامه های در حال اجرا در صفحه را دارد.
روش های بهتر: تا می توانید برنامه های کمتری نصب کنید
در بعضی تجربه ها مثل تجربه Whitson Gordon، روت کردن پیشنهاد شده تا کنترل همه چیز را بدون کوچک ترین مشکل در دست بگیرید. اما ما اینجا در گویا آی تی روت را به هیچ وجه پیشنهاد نخواهیم کرد چرا که اولا گوشی از حالت استاندارد و به قولی باکرگی خود خارج می شود، دوما امکان سوخت کارت گارانتی و … وجود دارد و به قول Rajaa Chowdhury، گرفتن ۴ ساعت باتری بیشتر به ریسک شکستن گوشی و نداشتن گارانتی نمی ارزد! پس به جای اینکه بخواهید خود را در مخمصه ای دیگر بیندازید سعی کنید از حداقل امکانات استفاده کنید و سیاست مدار خوبی در استفاده کمتر از برنامه ها باشید. به نحوی که برنامه های نصب شده کمتر به معنای برنامه های در حال اجرای کمتر و در نتیجه استفاده کمتر از کرنل و باز هم در نتیجه کم اشتها تر کردن اشتهای اجتناب نشدنی ۳G یا مدار های LTE است.
نتیجه گیری
این بود سه برنامه کاملا ساده و کم حجم که شاید همان ۴ روز فعالیت باتری را برایتان به ارمغان آورده و به نوعی نزدیکی شما به اسمارت فونتان را کمی متفاوت کند.
دیگر چیزی نمی توانم بگویم فقط در همین حد که با این سه برنامه بسیاری از مشکل دستگاه اندرویدی ام حل شده و به شما کاربران گرامی گویا آی تی نیز استفاده از این توصیه ها را پیشنهاد می کنم.
موفق باشیدمنبع :

گوشی اندرویدیتان را تا ۴ روز روشن نگه دارید! گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات