چگونه می توان از نمایش رمز عبور در ویندوز 8 جلوگیری کرد؟ -آکا


,جلوگیری نمایش رمز عبور در ویندوز 8, ویندوز 8, نمایش رمز عبور در ویندوز 8,[categoriy]

آکاایران: چگونه می توان از نمایش رمز عبور در ویندوز 8 جلوگیری کرد؟

آکاایران: در ویندوز 8 به هنگام وارد کردن رمز عبور در اپلیکیشن های مختلف، رمزها به شکل دایره نمایش داده می شوند و قابل خواندن نیستند. اما دکمه ای (با آیکن یک چشم) در قسمت وارد کردن رمز عبور قرار دارد که با کلیک روی آن کاراکترهای واقعی وارد شده به عنوان رمز عبور نمایش داده می شوند و دیگر به صورت دایره ای نخواهند بود.

به گزارش آکاایران: در صورتی که علاقه ای به این ویژگی ندارید و ترجیح می دهید امنیت ویندوز خود را بالاتر ببرید، در روش زیر به نحوه غیرفعال کردن این امکان و حذف این دکمه خواهیم پرداخت.

برای این منظور در محیط Run عبارت gpedit.msc را وارد کنید. اکنـون در پنجره باز شده Local Group Policy Editor از قسمـت سمت چپ پنجره به مسیر زیر بروید:

User ConfigurationAdministrative TemplatesWindows ComponentsCredential Interface

حال از قسمت دیگر پنجـره روی Do not display the password reveal button دوبار کلیک کنید. در پنجره جدید باز شده گزینه Enabled را انتخاب کرده و OK کنید.

در نهایت مجدد وارد Run شوید و دستور gpupdate /force را وارد کرده و Enter بزنید. اکنون در صورتی که اقدام به وارد کردن یک رمز عبور کنید خبری از دکمه نمایش دهنده رمز عبور نیست.

برای بازگردانی به حالت قبـل نیـز می توانید مجدد با طی همین مسیر، Do not display the password reveal button را انتخاب کرده و در آن روی گزینه Disabled کلیک کنید.

گردآوری: آکا ایران

منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات