loading...

اینترنت بک اپ

هشدار! از اطلاعات رایانه خود بک آپ گیری کنید

آکاایران: هشدار! از اطلاعات رایانه خود بک آپ گیری کنید

آکاایران: حتما از اطلاعات درون رایانه خود بکاپ بگیرید.

به گزارش آکاایران: پاندا سکیوریتی، تولید کننده محصولات ضدویروس و امنیت اینترنت، به کاربران خانگی و سازمانی هشدار داد که در کنار استفاده از نرم افزارهای ضدبدافزار و ضدهک، به صورت مرتب از اطلاعات مهم رایانه ای خود نسخه “بک آپ” [پشتیبان] تهیه کنند.

این هشدار امنیتی در پی شیوع گسترده انواع جدیدی از بدافزارهای باجگیر، با نام هایی مثل GOZeus، Cryptolocker و یا Powerlocker صادر شده است.

به گزارش آکا ایران بر اساس گزارشی که اخیراً توسط آژانس امنیت ملی بریتانیا منتشر شده، بدافزار GOZeus که نسخه ارتقاء یافته ای از تروژان های باجگیر محسوب می شود، به تنهایی عامل جابجایی غیرمجاز صدها میلیون پوند در سرتاسر اینترنت خوانده شده است.

شیوع گسترده و کوبنده این بدافزار، خسارت های سنگین و بی سابقه ای به بار آورده و اکنون در برخی از کشورهای اروپایی مانند بریتانیا به عنوان یک تهدید علیه امنیت ملی شناخته می شود.

بدافزارهای باجگیر، نوع خاصی از کدهای مخرب با عملکرد پیچیده هستند که پس از نفوذ به رایانه، فایل ها، برنامه ها و اطلاعات ذخیره شده در آن را رمزگذاری و دسترسی کاربر به آنها را قطع می کنند. سپس از کاربر می خواهند تا در ازای دسترسی مجدد به این اطلاعات، پول پرداخت کند.

بر اساس گزارش ضدویروس پاندا، وسعت انتشار و تنوع بالای این بدافزارها به حدی است که حتی برخی از نرم افزارهای ضدویروس از شناسایی مؤثر و به موقع آنها ناتوان هستند.

در این شرایط حتی استفاده از ابزارهای قدرتمند پاکسازی نیز بی فایده است؛ زیرا با وجود شناسایی و حذف ویروس، اطلاعات رمزگذاری شده، دیگر قابل بازیابی و استفاده نیستند.

کارشناسان امنیتی توصیه می کنند که کاربران اینترنت “باید” حتماً به صورت دائم از اطلاعات مهم و ارزشمند خود، نسخه پشتیبان(بک آپ) تهیه کنند و تنها به نصب و به روزرسانی یک برنامه ضدویروس اکتفا نکنند.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

اینترنت بک اپ

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات