مارک زاکربرگ مالک فیسبوک و همسرش کنار دختر یک ماهه شان

آکاایران: مارک زاکربرگ مالک فیسبوک و همسرش کنار دختر یک ماهه شان

آکاایران: مارک الیوت زاکربرگ (به انگلیسی: Mark Elliot Zuckerberg) (متولد ۱۴ مه ۱۹۸۴) برنامه نویس رایانه و مؤسس وب گاه شبکه اجتماعی آنلاین فیس بوک در آمریکا است. مجلهٔ تایم وی را به عنوان شخصیت سال ۲۰۱۰ انتخاب کرده است.

به گزارش آکاایران: او به عنوان یک دانشجوی دانشگاه هاروارد با کمک دانشجویان علوم کامپیوتر به خصوص پشتوانهٔ «اندرو مک کالمآکا ایران، «داستین موسکویتزآکا ایران و «کریس هاگزآکا ایران اقدام به تأسیس این وب گاه کرد. او اکنون به عنوان مدیر اجرایی در فیس بوک فعالیت می کند.

در سال ۲۰۰۸، مجله فوربس او را جوانترین میلیاردر که ثروتش را شخصاً کسب کرده معرفی کرد و ثروت او را ۱٬۵ میلیارد دلار تخمین زده است. هم اکنون وب گاه فوربس، دارایی های وی را ۶٬۹ میلیارد دلار اعلام کرده است.

درسال ۲۰۱۰ او به عنوان شخص سال تایم از سوی مجله تایم انتخاب شد.

در سال ۲۰۱۰ فیلمی با عنوان شبکهٔ اجتماعی به کارگردانی دیوید فینچر در مورد مارک زاکربرگ و فیس بوک ساخته شد. این فیلم که براساس کتاب میلیاردرهای تصادفی نوشتهٔ بن مزریک تهیه شده، به نحوهٔ شکل گیری و تأسیس فیس بوک و مسائل و کشمکشهای پیرامون آن می پردازد. قابل ذکر است که نه مارک زاکربرگ و نه هیچ کدام از شرکای نزدیک وی در تهیه و ساخت این فیلم همکاری نداشته اند.

زاکربرگ یک یهودی زاده است ولی به اذعان خود خداناباور شده است


آکا ایران
آکا ایران » فناوری اطلاعات » اخبار فن آوری » مارک زاکربرگ مالک فیسبوک و همسرش کنار دختر یک ماهه شان

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

همسر مارک زاکربرگ , همسر زاکربرگ , مالک فیس بوک

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات