آکاایران: شارژ گوشی موبایل

اپلیکیشن فیسبوک شارژ گوشی موبایل را خالی می کند

آکاایران: اپلیکیشن فیسبوک شارژ گوشی موبایل را خالی می کند

براساس بررسی های صورت گرفته وجود اپلیکیشن فیسبوک برروی گوشی موبایل, باعث خالی شدن شارژ گوشی می شود.

به گزارش آکاایران: چندسال پیش بود که اخباری درباره تاثیر اپلیکیشن فیسبوک بر مصرف باتری دستگاه های مجهز به سیستم عامل iOS منتشر شد. سال گذشته فیسبوک این مشکل را پذیرفت و ادعا کرد یک نسخه بروزرسانی شده از این اپ مشکل را تا حدی اصلاح خواهد کرد. اما به نظر می رسد این روزها مشکل مورد بحث خودش را بیش از همیشه در گوشی های اندرویدی به نمایش می گذارد.

برای برسی این نکته متخصصان در سایت Tech World Zone حضور اپ فیسبوک و تاثیر آن در مصرف باتری را در گوشی نکسوس ۶P مورد آزمایش و بررسی قرار داده اند. طبق این بررسی ها که در طول یک هفته انجام شده است، پاک کردن اپ فیسبوک باعث می شود در هر روز کار، مصرف باتری گوشی تان ۲۰ درصد کاهش یابد. کارشناسان می گویند با پاک کردن این اپ نه تنها مصرف باتری کاهش می یابد بلکه عملکرد گوشی اندرویدی هم بهبود می یابد.

فیسبوک هم در این زمینه واکنش نشان داده و اعلام کرده گزارش هایی درباره برخی ناکارآمدی های اپلیکیشنش بر روی گوشی های اندرویدی به دستش رسیده و در حال بررسی این موضوع است.

به هر حال باید به آن دسته از کاربران اندرویدی که چندان از فیسبوک استفاده نمی کنند اما هنوز هم این اپ را روی گوشی شان دارند توصیه کرد قید اپ فیسبوک را بزنند و هر چه سریع تر آن را از روی گوشی شان پاک کنند.

منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات