آکاایران: وجود گرد و غبار و آلودگی بر روی صفحه کلید مشکلی طبیعی است که با انواع روش ها در منزل می توان این گردو غبار را از صفحه کلید خود زدود. در این مقاله یکی از بهترین و ساده ترین روش تمیز کردن صفحه کلید را ملاحظه خواهید کرد.

به گزارش آکاایران:

صفحه کلید یکی از لوازم جانبی مهم کامپیوتر است. صفحه کلید ها معمولا با گذشت زمان دچار آلودگی و خاک گرفتگی می شوند که همه افراد برای طولانی شدن عمر این وسیله جانبی باید روش تمیز کردن صفحه کلید خود را بدانند و این آلودگی ها را پاک و تمیز نمایند. در این مقاله به بررسی روش های کاربردی و مفید برای تمیز کردن انواع صفحه کلید کامپیوتر و لپ تاپ می پردازیم.

روش های متعدد و بسیاری برای زدون غبار و تمیز کردن صفحه کلید وجود دارد. با این روشی که در این مقاله ملاحظه خواهید کرد به تمیز کردن صفحه کلید و طول عمر آن کمک کنید. تمیز نکردن آلودگی های صفحه کلید علاوه بر کاهش عمر این قطعه موجب انتقال آلودگی و میکروب به انگشتان شما نیز می شود.

بررسی روش تمیز کردن صفحه کلید

در مباحث قبل به بررسی عوامل افزایش سرعت کامپیوتر و معرفی کلید های میانبر ویندوز ۷ پرداختیم، همانطور که گفتیم در این مطلب قصد داریم به معرفی روش تمیز کردن صفحه کلید بپردازیم. برای این کار باید ابتدا صفحه کلید را از از کامپیوتر جدا سازید. اگر جریان الکتریکی در صفحه کلید وجود داشته باشد، این پاک سازی ممکن است صدمات جدی را به آن وارد نماید. پس حتما قبل از تمیز کردن صفحه کلید را از کیس جدا نمایید. همچنین اگر صفحه کلید شما از نوع بی سیم است باطری آن را بیرون کنید. برای لپ تاپ باطری آن را بیرون بیاورید.

مراحل تمیز کردن

۱.برای شروع ابتدا سیستم خود را خاموش نمایید و هر گونه سیم USB یا کارت حافظه را از سیستم خود جدا نمایید.

صفحه كليد

صفحه کلید کامپیوتر

آکاایران: روش تمیز کردن صفحه کلید کامپیوتر و لپ تاپ

۲. در این مرحله شیب لپ تاپ یا صفحه کلید خود را همانطور که در تصویر می بینید به سمت جلو بگیرید. مراقب باشید تا سیستم یا صفحه کلید از دست شما سقوط نکند.

صفحه کلید کامپیوتر

۳. انتهای یک قاشق چای خوری را در یک دستمال مرطوب قرار دهید. ته قاشق چای خوری را که با دستمال مرطوب پوشش دادیم را در طول تمام لبه های صفحه کلید و کلید ها بکشید. این کار موجب پاک سازی گرد و غبار می شود.

صفحه کلید کامپیوتر

۴. در مرحله بعد باید از جارو برقی استفاده نمایید. جاروبرقی را در بین کلید ها حرکت دهید با این کار از شر هر گونه آلودگی خلاص می شوید.  همچنین می توانید از یک سشوار استفاده کنید، به طوری که مانند مرحله ۲ صفحه کلید یا سیستم خود را در حالت شیب قرار دهید.

صفحه کلید کامپیوتر

۵. مرحله آخر استفاده از یک دستمال مرطوب است. مراقب باشید که رطوبت دستمال بسیار کم باشد زیرا اگر این رطوبت به داخل صفحه کلید ها نفوذ کند باعث ایجاد صدمه به کلید ها می شود.

   

مراحل تمیز کردن صفحه کلید به پایان رسید. این روش یکی از راحت ترین و ساده ترین در عین حال بهترین روش تمیز کردن صفحه کلید به شمار می آید.

تمیز نگه داشتن صفحه کلید از گرد و غبار یکی از دغدغه های افراد برای حفظ زیبایی و طول عمر صفحه کلید می باشد. در این مقاله یکی از بهترین و در عین حال ساده ترین روش تمیز کردن صفحه کلید را ملاحظه نمودید. پیشنهاد می کنیم اگر می خواهید در زمینه های دانش و فناوری و قطعات دیجیتال اطلاعات کسب کنید به بخش دیجیتال مراجعه نمایید.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

کار کلید ماه در صفحه کلید کامپیوتر , پاک کردن کیبورد لپتاپ با نینر , تمیز کزدن کییبورد لپتاپ , آموزش صفحه کلید لپ تاپ , صفحه كليد

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات