آکاایران: کابل او تی جی کابل OTG کابلی مخصوص گوشی موبایل است که بسیار کاربرد دارد. با کابل OTG می توانید کابل USB و یا انواع فلش مموری و هارد را به گوشی موبایل هوشمند خود متصل کنید.

به گزارش آکاایران: چیزی که مسلّم است، این است که کابل USB مستقیما به گوشی متصل نمی شود و برای اتصال آن به یک مبدل نیاز است.

OTG چیست؟

کلمه ی OTG کوچک شده ی عبارت On The Go است. این عبارت به زبان فارسی به معنای “در حال حرکت” است که در بین کاربران ایرانی همان کلمه OTG رایج است و گفته می شود. تکنولوژی OTG در سال 2001 به دلیل حذف کامپیوتر برای انتقال فایل های فلش مموری یا هارد به گوشی و تبلت ها وجود آمد. بر اساس این تکنولوژی موبایل و تبلت ها بدون واسطه یک سیستم دیگر به فلش مموری متصل می شود.

کابل OTG چیست؟

کابل OTG همان مبدلی است که تبلت گوشی هوشمند را مستقیما به فلش مموری و هارد متصل میکند و امکان مشاهده و انتقال فایل ها بین دو دستگاه را ممکن می سازد. این کابل از دو سر، مادگی USB معمولی و یک کانکتور مایکرو USB تشکیل شده است. شما با استفاده از این کابل می توانید کامپیوتر را کنار بگذارید و بدون واسطه فایل ها را مشاهده و جا به جا کنید.

کاربرد های کابل OTG چیست؟

1- اتصال ماوس رایانه به گوشی

تا به حال تبلت یا گوشی هوشمن خود را به وسیله موس رایانه کنترل کرده اید؟ اگر می خواهید این کار را انجام دهید لازم است یک کابل OTG به همراه یک موس رایانه داشته باشید تا به راحتی گوشی خود را به وسیله آن کنترل کنید. تمامی گوشی ها و تبلت هایی که از OTG کابل ها پشتیبانی می کنند به راحتی موس رایانه را خواهند شناخت. این روش نیاز به هیچ نرم افزار ی ندارد.

otg چیست

کابل OTG چیست و کابل او تی جی چه کاربردی دارد؟

آکاایران: کابل OTG چیست و کابل او تی جی چه کاربردی دارد؟

کابل OTG مبدلی است برای اتصال مستقیم فلش مموری به گوشی هوشمند

2- اتصال فلش مموری به گوشی

شما با استفاده از کابل OTG می توانید فلش مموری خود را به گوشی خود متصل کنید و با اتصال فلش مموری خود به گوشی هوشمند یا تبلت از اطلاعات دستگاه خود پشتیبان بگیرید.

کابل OTG چیست و کابل او تی جی چه کاربردی دارد؟

کاربردهای کابل OTG

3- استفاده برای شارژ کردن سایر دستگاه ها

شما می توانید در صورت نیاز به وسیله کابل OTG گوشی خود را به دیگر دستگاه ها متصل کنید و آن ها را شارژ کنید. لازم به ذکر است استفاده از این ویژگی در طولانی مدت می تواند موجب اختلال در باتری گوشی شود.

کابل OTG چیست و کابل او تی جی چه کاربردی دارد؟

آشنایی با موارد استفاده از کابل OTG

4- اتصال دسته پلی استیشن به گوشی

به واسطه کابل OTG می توانید به راحتی دسته پلی استیشن را به گوشی خود متصل کنید و یک بازی پرهیجان و زیبا را تجربه کنید.

کابل OTG چیست و کابل او تی جی چه کاربردی دارد؟

5- اتصال دوربین های DSLR

شما می توانید با نصب نرم افزارهای ویژه ی این کار مانند DSLR Dashboard به راحتی تنظیمات دوربین حرفه ای خود را از طریق موبایل یا تبلت کنترل کنید. به طیرق هر عکسی که شما با دوربین میگیرید، همان لحظه به گوشی منتقل می شود. این قابلیت برای عکاسان حرفه ای بسیار کاربرد دارد.

6- اتصال کیبورد به گوشی همراه

شما می توانید با استفاده از این کابل کیبرد های مختلفی را به گوشی خود متصل و برای تایپ آسان و سریع تر از آن استفاده کنید.

نحوه اتصال کابل otg به گوشی

7- اتصال کارت حافظه برای انتقال داده ها

شما قادر خواهید بود به وسیله کابل OTG رم ریدر و کارت حافظه خود را به گوشی و تبلت خود متصل کنید. این طریق برای انتقال فایل ها از MicroSD و SD کارت های مختلف کاربرد دارد. به ویژه عکاسان حرفه ای برای انتقال سریع اطلاعات دوربین به تبلت می توانند از این ترفند استفاده کنند.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

کابل otg تبلت hpelite pad , اتصال دو فلش به otg , کابل اتصال یواس بی , وصل نشدن فلش otg , cable otg پر های , otg چیست

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات