آکاایران از شر پیامک های تبلیغاتی خلاص شوید

مشترکیت تلفن همراه می توانند درخواست لغو ارسال پیامک های تبلیغاتی خود را ثبت کنند.
آکا ایران

آکاایران: از شر پیامک های تبلیغاتی خلاص شوید

  منتظر پیامی از طرف یکی از دوستان و یا آشنایانتان هستید که ناگاه صدای زنگ موبایلتان بلند می شود. با هزار امید و آرزو به سمت گوشی خود می روید تا خبری که منتظر آن هستید را بخوانید اما بعد از باز کردن پیامک دریافت شده، با یک متن تبلیغاتی رو به ور می شوید.متن هایی که وقت و بی وقت برروی صفحه نمایش تلفن های همراه ظاهر می شوند، مزاحم های سمجی که هیچ مطلب مفیدی را خبر نمی دهند تنها منجر به پر شدن حافظه ی تلفن های همراه می شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن قبول برخی نارضایتی ها از سوی مشترکان تلفن همراه پیرامون ارسال حجم وسیعی از پیامک های تبلیغاتی گفت: در حال حاضر کاربران می توانند با ارسال عدد 1 به 8999 به همراه اول انصرافشان را از پیامک های تبلیغاتی اعلام کنند و برای سایر اپراتورها نیز این وضعیت وجود داشته، ولی شماره ارسالی تفاوت دارد.
به گزارش آکاایران برای ثبت درخواست عدم دریافت پیامک های تبلیغاتی در ایرانسل می توانید عدد ۲ را به شمارۀ پیامکی ۵۰۰۵ ارسال نمایید (هزینه ارسال پیامک به این شماره رایگان است) همچنین شما می توانید از طریق خط ایرانسل خود با شماره ۷۰۰ تماس حاصل کرده و پس از برقراری ارتباط با اپراتور ایرانسل، درخواست خود مبنی بر عدم دریافت پیامک های تبلیغاتی را ابراز نمائید.
مشترکین رایتل برای قطع پیامک های تبلیغاتی می توانند از تلفن های ثابت به شماره ۰۹۱۲۹۹۹۰ و از تلفن های همراه با شماره ۹۹۹۰ تماس گرفته و پس از اتصال به اپراتور شماره تلفن خود را برای قطع پیامک های تبلیغاتی به اپراتور بدهند.
این در حالی است که بعضی از مشترکان اپراتورها می گویند پس از ارسال پیامک لغو دریافت محتوای تبلیغاتی، پیامک های مرتبط با امور بانکی و همچنین سرویس های وی‍ژه که خودشان اقدام به فعال سازی آن ها کرده اند نیز قطع می شوند، صدوقی مدیر عامل اپراتور اول در این خصوص گفت: نرم افزار های ویژه جهت لغو پیامک های تبلیغاتی در نظر گرفته شده است که در آن ها این احتمال در نظر گرفته شده است که سرویس های درخواست شده از طرف مشترک قطع نشوند.کارشناسان اپراتورهای دیگر هم همین صحبت ها را ارائه می دهند.

منبع :

گردآوری توسط بخش سایر ترفندها سایت آکاایران
تبلیغات