آکاایران: چاپ سرستون ها در تمام صفحات در اکسل

چاپ سرستون ها در تمام صفحات در اکسل

آکاایران: چاپ سرستون ها در تمام صفحات در اکسل

اگر در محیط اکسل بر روی فایلی کار کنید که دارای سرستون (Header) باشد و تعداد صفحاتی که قصد چاپ کردن آن‌ها را دارید بیش از 1 صفحه‌ی کاغذ باشد حتماً متوجه این نکته شده‌اید که سرستون تنها در صفحه‌ی اول چاپ می‌شود و در صفحات بعدی تنها اطلاعات هستند که چاپ می‌شوند. به عنوان مثال اگر فایلی شامل اطلاعات شخصی افراد در اختیار داشته باشید و در سطر اول عنوان‌های هر ستون درج شده باشد (به عنوان مثال «نام»، «نام خانوادگی»، «شماره ملی» و...)، این عناوین در صفحات بعدی چاپ نخواهند شد. این موضوع چندان مناسب به نظر نمی‌رسد. در این ترفند قصد داریم روشی را بازگو کنیم که از این پس می‌توانید به آسانی سرستون‌ها را در تمام صفحات چاپ کنید.


بدین منظور:
ابتدا (ترفندستان) در محیط Excel فایل مورد نظر را فراخوانی کنید.
اکنون به تب Page Layout رفته و در محدوده‌ی Page Setup بر روی Print Titles کلیک کنید.
در پنجره‌ی باز شده در قسمت Rows to repeat at top عبارت زیر را وارد کنید:

$1:$1

به گزارش آکاایران: دقت کنید با این کار تنها سطر اول به سرستون انتخاب شده و در تمام صفحات تکرار می‌شود. اگر سطور دیگری مد نظرتان است می‌توانید بر روی دکمه‌ای که در روبروی این قسمت قرار دارد کلیک کرده و سطر مورد نظر خود را انتخاب کنید.
هم چنین اگر به جای سرستون دارای سرسطر هستید (یعنی عناوین به جای سطر در ستون قرار گرفته باشند) در همین پنجره بایستی قسمت Columns to repeat at left را تکمیل کنید.
با کلیک بر روی Print Preview نیز می‌توانید پیش‌نمایشی از چاپ با این نوع تنظیم را مشاهده کنید.
در نهایت بر روی دکمه‌ی OK کلیک نمایید و اقدام به چاپ فایل کنید.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

چگونه یک ستون را در اکسل ثابت کنیم , چگونه در اکسل یک سطر را ثابت کنیم , ثابت ماندن سطر اول اكسل در پرينت , تکرار یک ردیف در تمام صفحات اکسل , چگونه ستونی را در اکسل ثابت کنیم , تکرار یک سطر در تمام صفحات اکسل , تکرار یک ستون در همه صفحات اکسل , سرستون صفحات در پرینت فایل اکسل , چگونه درست کردن سر تیتر در اکسل , sort کردن در اکسل نام خانوادگی , برای ایجاد تفاوت در صفحات ورد , ثابت کردن یک ستون در شیت گوگل , نمایش عنوان ستون ها در اکسل , ثابت کردن یک قسمت در اکسل , نمایش سر ستون ها در اکسل , ثابت کردن سرتیتر در اکسل , تعریف دکمه پرینت در اکسل , ثابت کردن سربرگ در اکسل , اضافه کردن ستون در اکسس , ایجاد ردیف ثابت در اکسل , حذف صفحات اضافه در ورد , تیتر در اکسل برش بخوره , ثابت کردن هدر در اکسل , رفتن به ردیف اول اکسل , تنظیمات صفحه در اکسل , تکرار سربرگ در اکسل , تعریف سر ستون اکسل , اتو کمپلت در اکسل , پریتنر چاپ دفترچه , اضافه شدن یک ستون , روش حذف هدر اکسل , عنوان در اکسل , صفحه اول اکسل , تیتر در اکسل

تبلیغات