آکاایران: نحوه ی ایجاد لیست کشویی دینامیک در اکسل

لیست کشویی

آکاایران: نحوه ی ایجاد لیست کشویی دینامیک در اکسل

یکی از امکاناتی که نرم‌افزار Excel مجموعه‌ی آفیس در اختیار شما قرار می‌دهد، ایجاد یک لیست کشویی پایین‌افتادنی دینامیک یا پویا است. در واقع در این حالت یکی از سلول‌های صفحه، حالت یک لیست کشویی را به خود می‌گیرد و محتوای آن از سلول‌های دیگر موجود در صفحه تأمین می‌شود. با تغییر در محتوای سلول‌های اولیه، محتوای لیست کشویی نیز تغییر خواهد کرد. در این ترفند به نحوه‌ی ایجاد چنین لیستی می‌پردازیم.

به گزارش آکاایران: بدین منظور ابتدا سلولی که قصد دارید لیست کشویی در آن ایجاد شود را انتخاب نمایید.

لیست کشویی


سپس در تب Data از منوی Data Validation بر روی Data Validation کلیک نمایید (برای این کار می‌‌توانید کلیدهای ترکیبی Alt+L را نیز نگه داشته و سپس کلید D را فشار دهید).

لیست کشویی


در پنجره‌ی باز شده، گزینه‌ی Allow را بر روی List تنظیم نمایید.

لیست کشویی


سپس بر روی دکمه‌ی مقابل فیلد Source کلیک نمایید.

لیست کشویی


حال (ترفندستان) محدوده‌ی سلول‌های انتخابی خود جهت قرارگیری در لیست کشویی را انتخاب نمایید.

لیست کشویی


در نهایت بر روی دکمه‌ی ضربدر کلیک کرده و پنجره‌ی باز را OK کنید.

لیست کشویی


با این کار لیست کشویی دینامیک شما آماده است.

لازم به ذکر است برای غیرفعال کردن این لیست کشویی، پس از انتخاب سلول مجدد کادر محاوره‌ای Data Validation را باز کرده و گزینه‌ی Allow را بر روی Any value تنظیم نمایید.

منبع :


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

انواع جدول در اکسل ساخت دراپ داون , نحوه ایجاد منوی کشویی در اکسل , اضافه کردن منو کشویی در اکسس , ایجاد drop down list در اکسل , ساخت drop down list در اکسل , ّر عکس کردن لیست در اکسل , ایجاد لیست کشویی در word , ایجاد لیست کشویی در ورد , لیست دراپ داون استان ها , منوی آبشاری در آفیس ورد , مراحل افزودن منوی کشویی , لیست کشورهای جهان اکسل , داینامیک شدن هارد چیست , ساخت drop down در اکسل , ساخت لیست بازشو در ورد , دراپ دان لیست در اکسل , دیسک داینامیک یعنی چی , فیلتر گذاشتن در اکسل , دراپ دان لیست در ورد , ساخت دراپ دان در mc , ایجاد فیلتر در اکسل , دراپ داون های مرتبط , ایجاد جدول در اکسس , منو آبشاری در اکسل , لیست کشویی در ورد , dropdown در excel , لیست کشور ها اکسل , ساخت تیبل در اکسس , ایجاد دراپ داون , دراپ داون

تبلیغات