<div > <div >

آکاایران: نحوه ی ایجاد لیست کشویی دینامیک در اکسل

لیست کشویی

نحوه ی ایجاد لیست کشویی دینامیک در اکسل -آکایکی

آکاایران: نحوه ی ایجاد لیست کشویی دینامیک در اکسل

یکی از امکاناتی که نرم‌افزار Excel مجموعه‌ی آفیس در اختیار شما قرار می‌دهد، ایجاد یک لیست کشویی پایین‌افتادنی دینامیک یا پویا است. در واقع در این حالت یکی از سلول‌های صفحه، حالت یک لیست کشویی را به خود می‌گیرد و محتوای آن از سلول‌های دیگر موجود در صفحه تأمین می‌شود. با تغییر در محتوای سلول‌های اولیه، محتوای لیست کشویی نیز تغییر خواهد کرد. در این ترفند به نحوه‌ی ایجاد چنین لیستی می‌پردازیم.

بدین منظور ابتدا سلولی که قصد دارید لیست کشویی در آن ایجاد شود را انتخاب نمایید.

لیست کشویی

پایین‌افتادنی


سپس در تب Data از منوی Data Validation بر روی Data Validation کلیک نمایید (برای این کار می‌‌توانید کلیدهای ترکیبی AltL را نیز نگه داشته و سپس کلید D را فشار دهید).

لیست کشویی

نرم‌افزار


در پنجره‌ی باز شده، گزینه‌ی Allow را بر روی List تنظیم نمایید.

لیست کشویی

سلول‌های


سپس بر روی دکمه‌ی مقابل فیلد Source کلیک نمایید.

لیست کشویی

مجموعه‌ی


حال (ترفندستان) محدوده‌ی سلول‌های انتخابی خود جهت قرارگیری در لیست کشویی را انتخاب نمایید.

لیست کشویی

ترفندستان


در نهایت بر روی دکمه‌ی ضربدر کلیک کرده و پنجره‌ی باز را OK کنید.

لیست کشویی

امکاناتی


با این کار لیست کشویی دینامیک شما آماده است.

لازم به ذکر است برای غیرفعال کردن این لیست کشویی، پس از انتخاب سلول مجدد کادر محاوره‌ای Data Validation را باز کرده و گزینه‌ی Allow را بر روی Any value تنظیم نمایید.

منبع :

می‌دهد


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

انواع جدول در اکسل ساخت دراپ داون , نحوه ایجاد منوی کشویی در اکسل , ایجاد drop down list در اکسل , اضافه کردن منو کشویی در اکسس , ساخت drop down list در اکسل , ّر عکس کردن لیست در اکسل , ایجاد لیست کشویی در word , ایجاد لیست کشویی در ورد , لیست دراپ داون استان ها , ساخت لیست بازشو در ورد , ساخت drop down در اکسل , دراپ دان لیست در اکسل , دیسک داینامیک یعنی چی , دراپ داون های مرتبط , ساخت دراپ دان در mc , منو آبشاری در اکسل , دراپ داون

  • فال
  • بازار
  • تست هوش آنلاین
تبلیغات