یک راه سریع برای مقایسه ی محتوای دو یا چند ستون در اکسل

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد یک راه سریع برای مقایسه ی محتوای دو یا چند ستون در اکسل ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

آکاایران: یک راه سریع برای مقایسه ی محتوای دو یا چند ستون در اکسل

یک راه سریع برای مقایسه ی محتوای دو یا چند ستون در اکسل
,فرض,کنید,در,[categoriy]

آکاایران: یک راه سریع برای مقایسه ی محتوای دو یا چند ستون در اکسل

فرض کنید در نرم‌افزار Microsoft Excel در حال کار بر روی چند ستون از داده‌‌ها هستید و قصد دارید بدانید آیا محتویات این دو ستون یکسان هستند یا در برخی سلول‌های دو یا چند ستون، تفاوت‌هایی وجود دارد. در این ترفند به معرفی یک راه سریع برای مقایسه محتوای دو یا چند ستون در اکسل خواهیم پرداخت.


بدین منظور:
به گزارش آکاایران: ابتدا نرم‌افزار Microsoft Excel را اجرا نموده و فایل مورد نظر خود را فراخوانی کنید.
اکنون (ترفندستان) با استفاده از ماوس، دو یا چند ستون مد نظر خود را به حالت انتخاب دربیاورید به طوری که کل سلول‌های هر ستون انتخاب شود (برای این کار می‌توانید بر روی عنوان ستون کلیک کرده و با نگه داشتن کلید Ctrl، بر روی عنوان عنوان ستون دیگر کلیک کنید).
سپس کلید F5 را فشار دهید تا پنجره Go To نمایش داده شود.
اکنون بر روی دکمه Special کلیک کنید.
در قدم بعدی گزینه Row differences را انتخاب نموده و OK کنید.
اکنون در صورتی که بین محتوای دو ستون تفاوتی وجود داشته باشد، ستون متفاوت پررنگ شده و به این ترتیب مشخص خواهد شد که دارای محتوایی متفاوت با سلول همسان در ستون دیگر است.

منبع :

یک راه سریع برای مقایسه ی محتوای دو یا چند ستون در اکسل گردآوری توسط بخش ترفند آفیس، ترفندهای آفیس، آموزش آفیس 2015، آفیس 2013 سایت آکاایران

اخبار اکاایران

تبلیغات