نحوه استفاده از ابزار Goal Seek در اکسل - آکا

در این مقاله از سایت آکاایران مطلبی در مورد نحوه استفاده از ابزار Goal Seek در اکسل ارائه شده است ، همچنین برای مشاهده مقالات بیشتر در دسته از سایت ترفند آکاایران مقالات بیشتری را مشاهده نمایید

نحوه استفاده از ابزار Goal Seek در اکسل

فرض کنید در محیط نرم‏افزار Microsoft Excel پس از اعمال محاسبات بر روی اعداد، به نتیجه‌ای نهایی دست پیدا کردید. اما عدد نهایی آنچه که ما انتظار داریم نیست (یا به عبارت دیگر آنچه که ما دوست داریم باشد، نیست). حال برای رسیدن به عدد مورد نظر بایستی در میان انبوهی از اعداد و محاسبات، تغییر کوچکی دهیم. چنین کاری طبعاً آسان نیست.

به عنوان مثال فرض کنید ما در امتحانات پایان ترم، نمرات 17، 18، 19، 15، 18 و 17 را کسب کرده‏ایم و آخرین امتحان هنوز باقی مانده است. اکنون می‏خواهیم بدانیم در امتحان آخر باید چه نمره‏ای بگیریم تا معدل ما 18 شود؟ در این زمان است که ابزار Goal Seek در اکسل به داد ما می‏رسد و این کار را انجام می‏دهد.به طور کلی این ابزار جهت تنظیم یک مقدار به گونه‏ای که نتیجه انتخابی ما حاصل شود مورد استفاده قرار می‏گیرد.

بدین منظور:
ابتدا Microsoft Excel 2007 را اجرا نمایید.
حال فرض می‏کنیم قصد داریم همانند مثال بالا، بفهمیم چه نمره‏ای باید در امتحان کسب کنیم تا معدل‏مان 18 شود.
ابتدا اعداد (در اینجا نمرات) را در سلول‏های یک ستون وارد می‏کنیم (مثلاً 6 نمره‏ای که در بالا داریم را در سلول‏های A1 تا A6 وارد می‏کنیم).
سپس یک سلول خالی را انتخاب می‏کنیم (مثلاً B7) و فرمول (AVERAGE(A1:A7= را در این سلول وارد می‏کنیم (دقت کنید ما اطلاع داریم که سلول A7 در این مثال خالی است و آن را عمداً خالی نگه داشتیم و در معدل گیری نیز لحاظش کردیم. با مطالعه ادامه ترفند دلیل انجام این کار را خواهید فهمید).
اکنون در نوار بالای صفحه به تب Data بروید.
از قسمت Data Tools بر روی What-If Analysis کلیک کرده و سپس Goal Seek را انتخاب نمایید.
در قسمت Set cell بایستی سلولی که نتیجه نهایی در آن درج شده است را وارد نمایید (در اینجا B7).
همچنین در قسمت To value بایستی مقدار نتیجه مطلوب خود که در این مثال عدد 18 است را وارد نمایید.
در قسمت By changing cell نیز سلولی که برای قرار دادن آخرین عدد از ابتدا خالی نگه داشته بودیم را را وارد می‏کنیم (در این مثال سلول A7).
با فشردن دکمه OK محاسبه آغاز می‏شود و نتیجه نهایی در درون سلول خالی قرار می‏گیرد. به تبع آن معدل نیز تغییر میکند و به آنچه که مورد رضایت ما بوده است تبدیل می‏شود.
در این مثال نمره‏ای که باید در امتحان آخر بگیریم تا معدل ما 18 شود برابر با 22 درخواهد آمد! به این معنا که محال است با این نمرات معدل ما 18 شود!

منبع:ترفندستان


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله نحوه استفاده از ابزار Goal Seek در اکسل شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

ثبت اطلاعات در نقشه از طریق اکسل , استفاده از اکسل در محیط شبکه , گونه در اکسل بازه تعریف کنیم , چگونه در اکسل خط رو پاک کنیم , تبدیل مقدار به درصد در اکسل , وارد کردن عکس با ماکرو در اکسل , آموزش استفاده از seek در php , وارد کردن فایل اکسل در ودر , وارد کردن فرمول در visio , مرتب سازی خودکار در اکسل , کار با بارکدخوان در اکسل , تعریف کردن فرمول در اکسل , طرز کار کارکردن با excel , مرتب سازی اعداد در اکسل , وارد کردن فرمول در اکسل , رند کردن اعداد در اکسل , تابع روند کردن در اکسل , نحوه ی استفاده از اکسل , برداشتن ممیز در اکسلا , آموزش کار با هند بریک , طریقه فیلتر کردن اکسل , روش مجازی کردن excel , رند کردن عدد در اکسل , ردیف متحرک در اکسل , فرمول رند در اکسل , زدن فرمول در ورد , رند کردن در اکسل , گول سیک در اکسل

نحوه استفاده از ابزار Goal Seek در اکسل گردآوری توسط بخش ترفند آفیس، ترفندهای آفیس، آموزش آفیس 2015، آفیس 2013 سایت آکاایران
219,000
120,000
75,000

پدال بین به همراه برس 5 لیتری

75,00075,000
تبلیغات