ایجاد یک شبکه خانگی بین دو کامپیوتر به زبان ساده

با آمدن سیستم های جدیدتر بازار کامپیوتر، افراد زیادی اقدام به خرید آنها پیدا می کنند. پس از خرید یک کامپیوتر جدید و قوی تر، کامپیوتر قدیمی بلا استفاده در گوشه خانه جای میگیرد. و یا بعضی از کاربران از لپ تاپ استفاده می کنند و می خواهند آن را با کامپیوتر شخصی شبکه کنند. وصل کردن دو کامپیوتر به هم از ساده ترین مباحث شبکه به حساب می آید. پس از ساخت شبکه علاوه بر امکان انتقال اطلاعات از این طریق شما می توانید از یک امکان لذت بخش دیگر نیز استفاده کنید! با شبکه شدن دو کامپیوتر شما می توانید بازیهای مختلفی را تحت شبکه خانگی خودتان بازی کنید و از آن لذت ببرید. در این ترفند به نحوه ایجاد یک شبکه بین دو کامپیوتر به زبان ساده میپردازیم.برای شبکه کردن دو کامپیوتر، شما به سخت افزار شبکه بر روی هر دو سیستم و به مقدار لازم کابل شبکه نیاز دارید.
بسیاری از مادربورد های جدید خودشان دارای پورت شبکه هستند. اما اگر مادربورد شما دارای سخت افزار شبکه نیست باید کارت شبکه را برای هر دو سیستم تهیه کنید. انواع معمولی کارت های شبکه قیمت های بسیار مناسبی دارند ودر تمام فروشگاههای قطعات کامپیوتری نیز قابل دسترسی هستند.

به جز کارت شبکه شما باید به اندازه فاصله دو کامپیوتر کابل شبکه خریداری کنید. در موقع خریداری کابل شبکه باید حتما به فروشنده گوشزد کنید که کابل را برای اتصال تنها دو کامپیوتر می خواهید. (ترفندستان) این مساله باعث می شود که فروشنده برای نصب فیشهای دو سر کابل رشته های آن را به نحو خاصی که مخصوص اتصال دو کامپیوتر است مرتب کند.
حتما می دانید برای شبکه کردن بیش از دو کامپیوتر احتیاج به سخت افزارهای دیگری مثل سیستم ارتباط مرکزی یا هاب HUB می باشد. نحوه چیده شدن رشته های کابل شبکه برای اتصال به HUB و شبکه کردن بیش از دو کامپیوتر متفاوت می باشد.

پس از خرید این وسایل حالا باید شما کارتهای شبکه را روی سیستم ها نصب کنید. این کارت ها معمولأ با استفاده از درایورهای خودشان به راحتی نصب می شوند. بعد از نصب کارت شبکه، در قسمت Network Connections ویندوز شما، گزینه ای با عنوان Local Area Connections اضافه می شود. حال باید کابل را به کارت های شبکه دو کامپیوتر وصل کنید و هر دو کامپیوتر را تحت ویندوز XP روشن نمایید.
در این مرحله برای درست کردن شبکه روی My Computer هر دو کامپیوتر کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب نمایید.
سپس به قسمت Computer Name بروید: هر دو کامپیوتر باید دارای Workgroup یکسانی باشند. برای یکسان کردن آنها روی گزینه Change کلیک کرده و سپس اسمی را برای Workgroup هر دو کامپیوتر وارد نمایید. حتما دقت نمایید که Computer Name های هر دو کامپیوتر باید متفاوت باشد و تنها Workgroupها هستند که یکسان اند.
حالا روی هر دو کامپیوتر به قسمت Network Connections رفته (ترفندستان) و روی Local Area Connections کلیک کنید و Properties را انتخاب نمایید.
در پنجره باز شده دنبال خطی با عنوان Protocol TCP/Internet بگردید. این خط را انتخاب نموده و روی گزینه Properties کلیک نمایید. معمولأ گزینه Obtain Automatically an IP Address به عنوان پیش فرض انتخاب شده است. شما گزینه Use The Following ip Address را انتخاب کنید، در قسمت IP Address یکی از کامپیوتر IP را 192.168.0.1 و در کامپیوتر دیگر 192.168.0.2 وارد نمایید و در قسمت Subnet Mask هر دو کامپیوتر مقدار 255.255.255.0 را وارد نمایید.
حالا دیگر کار شبکه شدن کامپیوترها تمام شده است هر دو کامپیوتر را برای اطمینان یکبار Restart کنید.

به یاد داشته باشید که درایوها و پوشه هایی را که می خواهید در هر کامپیوتر روی شبکه قرار بگیرد را باید Share کنید.
برای این کار روی درایو ها و پوشه ها کلیک راست کرده و گزینه Properties را انتخاب کنید. در قسمت Sharing این پنجره شما باید گزینه Share this folder را انتخاب کنید.


شما احتمالا با جستجوی کلمات زیر وارد مقاله شده اید چنانچه مطلب مرتبط با جستجوی شما نبوده همان کلمه را در جستجوی سایت وارد کنید

آموزش انتقال داده از کامپیوتر به کامپیوتر , مواردی که یک مهندس کامپیوتر باید یادبگیرد , آموزش شبكه كردن دو كامپيوتر در ويندوز 10 , انتقال فایل بین دو کامپیوتر در ویندوز 10 , آموزش شبكه كردن دو كامپيوتر در ويندوز 8 , آموزش شبكه كردن دو كامپيوتر در ويندوز 7 , انتقال فایل بین دو کامپیوتر در ویندوز 8 , نحوه شبكه كردن دو كامپيوتر در ویندوز 10 , برای اتصال مستقیم کامپیوتر به کامپیوتر , انتقال اطلعات از کامپیوتر به تلویزیون , وارد کردن داده از کامپیوتر به تبلت , آسانترین راه شبکه کردن دو کامپیوتر , شبکه کردن دو کامپیوتر در ویندوز 10 , آموزش شبکه کردن سیستم در ویندوز 10 , آموزش اتصال چند سیسستم به اینترنت , آموزش شبكه كردن دو لپ تاپ با کابل , آموزش ایجاد شبکه بین چند کامپیوتر , از یک کابل شبکه برای دو کامپیوتر , شیر کردن کامپیوتر و تبلت اندروید , انتقال فایل از شیائومی به رایانه , شبکه کردن دو سیستم در ویندوز 10 , شیر کردن دوربین گوشی روی لب تاب , چگونه یک شبکه کامپیوتری بسازیم؟ , شبکه کردن دو سیستم با کامپیوتر , ارتباط بین کامپیوتر و تلویزیون , شر کردن گوشی با لپ تاب در شبکه , کلاس های شبکه کردن دو کامپیوتر , نحوه اتصال شیائومی به کامپیوتر , انتقال فایل از طریق کابل شبکه , شیر کردن اینترنت فایل برای xp , آموزش شبکه کردن چند کامپیوتر , ارتباط بین کامپیوتر و خواندن , شبکه کردن کامپیوتر ویندوز 10 , استفاده از دو پنجرع ویندوز 8 , شبكه كردن كامپيوتر و لپ تاپ , شبکه کردن اندروید و ویندوز , اتصال و مدیریت دو کامپیوتر , نحوه اتصال دو کامیوتر باهم , شبکه بین دو کامیپیوتر کابل , ایجاد شبکه بین دو کامپیوتر , نحوه استفاده از کابل شبکه , ایجاد فولدر مشترک در شبکه , شبکه کردن گوشی و کامپیونر , شبکه کردن گوشی و کامپیوتر , شبکه کردن سریع 2 کامپیوتر , انتقال اطلاعات بین 2 هارد , شبکه کردن ۱۰ سیستم با هم , آموزش شبکه کردن کامپیوتر , شبکه ویندوز 7 و ویندوز 8 , آموزش شبکه کردن دو سیستم , اصول کابل کشی شبکه مترو , نحوه ایجاد share folder , ایجاد دو اپ در کامپیوتر , نحوه شبکه کردن دو سیستم , نحوه اتصال دو کامپیوتر , 3 کامپیوتر با یک کابل , نحوه شبکه با تلویزیون , برداشتن اطلاعات اتصال , دو کاربره کردن یک کیس , اتصال 2 گوشی اندروید , نحوه شبکه با تلوزیون , شبکه کردن دو کامپوتر , شبکه با لن ویندوز 10 , شیر کردن دو کامپوتر , شبکه یدو شبکه ی تو , شبكه كردن xp با 10 , شیر کردن دو سیستم , شبکه کردن دولبتاب , ساخت شبکه مجازی , شبکه کردن سیستم

تبلیغات